Ustrzyki Dolne
wtorek, 12 marca 2019

Lokalne działania „Prędkość”. Trzech kierowców straciło prawa jazdy

Lokalne działania „Prędkość”. Trzech kierowców straciło prawa jazdy<br/>fot. KPP Ustrzyki Dolne
fot. KPP Ustrzyki Dolne

Policjanci przeprowadzili w sobotę 9 marca lokalne działania „Prędkość” na terenie powiatu bieszczadzkiego. Akcja miała na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, prowadzili lokalne działania „Prędkość”. Funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców, którzy poruszali się swoimi pojazdami z prędkością ponad 100 km/h. Kontrole prowadzono w miejscowościach Wojtkowa i Krościenko. Kierowcom zatrzymano prawo jazdy.

Policja przypomina - Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3-miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

autor: oprac.paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne