Ustrzyki Dolne
wtorek, 25 lutego 2020

Oddał swoje ubranie i pomógł wrócić do domu

Oddał swoje ubranie i pomógł wrócić do domu<br/>fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów

30-letni bezdomny obywatel Czech poruszył serce ustrzyckiego policjanta, który podarował mu swoje rzeczy, kupił buty, żywność oraz dał mu pieniądze na drogę powrotną do swojego kraju.

W piątek 21 lutego, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku przekazali policjantom z Ustrzyk Dolnych bezdomnego mężczyznę. - Po ustaleniu jego tożsamości okazało się, że jest to 30-letni obywatel Czech. Mężczyzna nie był poszukiwany i mógł ruszyć w dalszą drogę – informuje podkom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. - Tego dnia panowały niesprzyjające warunki atmosferyczne, dodatkowo mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych pieniędzy, a widok jego zniszczonego ubrania przykuwał uwagę.

Jeden z policjantów, widząc trudne położenie, w jakim znalazł się bezdomny mężczyzna, postanowił mu pomóc. Oddał mu swoje ubrania, dał ciepłe skarpety, kupił nowe buty oraz żywność i środki higieniczne. 30-latek poinformował funkcjonariusza, że chciałby wrócić do domu. Policjant przekazał mu pieniądze na bilet autobusowy i rozpisał na kartce kolejne przystanki autobusowe.

Obywatel Czech podziękował funkcjonariuszowi za okazaną pomoc.

 

autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne