Ustrzyki Dolne
piątek, 13 listopada 2020

Odnaleźli poszukiwanych nastolatków

Odnaleźli poszukiwanych nastolatków

Ustrzyccy policjanci odnaleźli nastolatków, którzy kilka tygodni temu uciekli z ośrodka wychowawczego. Razem z nimi była 16-latka, której zaginięcie zgłosiła rodzina.

Miejsce pobytu zaginionych nastolatków ustalili we wtorek 10 listopada policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze ustalili, że mogą oni przebywać w jednym z mieszkań na terenie Ustrzyk Dolnych.

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że kilka tygodni wcześniej trzech 17-latków uciekło z młodzieżowego ośrodka wychowawczego, do którego zostali skierowani decyzją sądu rodzinnego - informuje podkom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.

Przypuszczenia policjantów zostały potwierdzone. W mieszkaniu zastali poszukiwanych nastolatków w towarzystwie trzech nastolatek. Uciekinierzy zostali przekazani funkcjonariuszom z wydziału konwojowego i trafili do Policyjnej Izby Dziecka, skąd zostaną odesłani do ośrodka wychowawczego.

Jak dodaje rzeczniczka ustrzyckiej komendy, w mieszkaniu przebywała także 16-latka z gminy Głogów Małopolski, która była poszukiwana przez rodzinę.

O zachowaniu nastolatków zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

 

autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne