Ustrzyki Dolne
czwartek, 30 maja 2019

Pędzisz w obszarze zabudowanym - stracisz prawo jazdy

Pędzisz w obszarze zabudowanym - stracisz prawo jazdy<br/>fot. KPP Ustrzyki Dolne
fot. KPP Ustrzyki Dolne

Ustrzyccy policjanci zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Obaj stracili prawa jazdy. Policja zatrzymała ich w Krościenku i Rabem.

Mimo licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego.
Ostatnio podczas kontroli prędkości, ustrzyccy policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym jechali zbyt szybko. Policjanci prowadzili działania w miejscowościach: Krościenko i Rabe.

Pamiętajmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami - kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. W sytuacji, kiedy kierowca nie zastosuje się do zakazu i nadal będzie kierować pojazdem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

 

 

autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne