Ustrzyki Dolne
wtorek, 26 maja 2020

Pijany wzywał karetkę

Pijany wzywał karetkę<br/>fot. PUM Rzeszów
fot. PUM Rzeszów

Mieszkaniec Lutowisk w ciągu roku kilkukrotnie, bezpodstawnie wzywał karetkę. Policja przypomina, że każde takie zgłoszenie traktowane jest jako wywołanie fałszywego alarmu, czy też wprowadzenie w błąd, co skutkuje karą grzywny.

Od początku roku, mieszkaniec gminy Lutowiska kilkukrotnie wzywał służby ratunkowe twierdząc, że potrzebuje natychmiastowej pomocy medycznej. - Kiedy ratownicy medyczni przyjeżdżali na miejsce okazywało się, że wezwania były bezpodstawne, a zgłaszający nie potrzebuje żadnej pomocy – informuje podkom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. - Mężczyzna wzywał pogotowie, ponieważ był pijany. Policjanci skierowali do sądu wniosek o ukaranie. Sąd orzekł wobec 25- latka karę grzywny w wysokości 5 tysięcy złotych.

Zgodnie z art. 66 kodeksu wykroczeń kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Policja przypomina, aby nie wzywać pogotowia w sytuacji, kiedy nie jest to konieczne, bo w tym czasie ktoś inny może naprawdę potrzebować lekarza.

 

autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne