Ustrzyki Dolne
czwartek, 1 października 2020

Pocisk moździerzowy w Brzegach Dolnych

Pocisk moździerzowy w Brzegach Dolnych<br/>fot. KPP Ustrzyki Dolne
fot. KPP Ustrzyki Dolne

Pocisk moździerzowy, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej znaleziono w Brzegach Dolnych. Został on zabezpieczony przez policjantów i zabrany przez saperów.

W piątek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych otrzymał informację, że w masywie leśnym w Brzegach Dolnych znaleziono niewypał. Na miejsce natychmiast pojechał patrol policji.

- Okazało się, że jest to pocisk moździerzowy, pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. O niebezpiecznym znalezisku powiadomiliśmy wojskowych saperów. Aby nikomu nic się nie stało, do czasu ich przyjazdu, policjanci zabezpieczali teren – informuje podkom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik KPP w Ustrzykach Dolnych.

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane pociski mogą być bardzo niebezpieczne, a w bieszczadzkich lasach wciąż znajdują się setki takich niewybuchów. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego przedmiotu może zakończyć się tragedią.

- Niewybuchów i niewypałów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać ani przenosić – przypomina rzeczniczka ustrzyckiej komendy. - W przypadku znalezienia niewybuchu czy niewypału, niezwłocznie powiadomić o tym odpowiednie służby.

 

Pocisk moździerzowy w Brzegach Dolnych<br/>fot. KPP Ustrzyki Dolne
fot. KPP Ustrzyki Dolne
autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne