Ustrzyki Dolne
czwartek, 4 lipca 2019

Policjanci zabezpieczyli amunicję i niewybuchy

Policjanci zabezpieczyli amunicję i niewybuchy

Mieszkaniec Żerdenki nielegalnie przechowywał broń oraz amunicję z czasów I i II wojny światowej. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli elementy broni palnej oraz amunicję. Mężczyzna twierdził, że nie wiedział, że nie można zbierać takich rzeczy.

Dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Lesku uzyskał informację, że w jednym z prywatnych domów w miejscowości Żerdenka znajdują się niewybuchy z okresu I i II wojny światowej. We wtorek 2 lipca, podczas przeszukania domu, policjanci znaleźli 2 zamki z broni, 9 sztuk zapalników oraz kilkaset sztuk łusek ze sprawną spłonką z okresu wojennego. W pomieszczeniach gospodarczych znaleziono także duże ilości poroży zwierzyny leśnej.

Właścicielem tych zbiorów okazał się 34-letni mieszkaniec Żerdenki. Mężczyzna tłumaczył się, że od dłuższego czasu zbiera różne rzeczy za pomocą wykrywacza metali, ponieważ jest to jego hobby i nie wiedział, że nie można zbierać takich rzeczy. W świetle obowiązujących przepisów przestępstwo to zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności

Policja apeluje - w przypadku znalezienia niewybuchów, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić, a miejsce znalezienia należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Pamiętajmy, że pomimo upływu lat znaleziona amunicja w wielu przypadkach jest w pełni sprawna i stanowi duże zagrożenie.

 

Policjanci zabezpieczyli amunicję i niewybuchy
Policjanci zabezpieczyli amunicję i niewybuchy
autor: oprac. paba
źródło: KPP Lesko