Ustrzyki Dolne
środa, 16 grudnia 2020

Pomogli mężczyźnie, któremu groziło wyziębienie

Pomogli mężczyźnie, któremu groziło wyziębienie

Ustrzyccy policjanci pomogli 57-latkowi, który leżał na poboczu drogi w Berlikowie. Mężczyzna był nietrzeźwy. Policjanci okryli mężczyznę kocem termicznym i wezwali służby medyczne.

Jak co roku, gdy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, ustrzyccy policjanci podczas patroli sprawdzają, jak radzą sobie osoby samotne, schorowane i bezdomne. Mundurowi reagują też na wszystkie zgłoszenia dotyczące osób wymagających pomocy.

- W poniedziałek, policjanci z Ustrzyk zostali powiadomieni o tym, że w Brelikowie, na poboczu drogi leży osoba – informuje podkom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. - Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce i znaleźli nietrzeźwego mężczyznę. Próbowali nawiązać z nim kontakt, jednak był on bardzo utrudniony.

Jak wyjaśnia rzeczniczka, mężczyzna miał przemoczone ubranie, a jego zachowanie świadczyło o tym, że jego organizm jest wychłodzony. - Policjanci natychmiast okryli mężczyznę kocem termicznym, aby ograniczyć utratę ciepła. Na miejsce wezwali ratowników medycznych. 57-latek trafił do szpitala – dodaje.

Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu szczególnie są narażone osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu. - Nie obawiajmy się reagować w takich sytuacjach. Wybierzmy numer alarmowy i poinformujmy służby. Nasze działanie może uratować ludzkie życie – alarmuje podkomisarz Wołoszyn-Kociuba.

 

autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne