Ustrzyki Dolne
czwartek, 9 lipca 2020

Ponad 120 w terenie zabudowanym

zdjęcie ilustracyjne<br/>fot. pixabay
fot. pixabay

Mieszkaniec Rzeszowa, który przez bieszczadzką miejscowość pędził ponad 120 km/h stracił prawo jazdy. Razem z nim, w ciągu dwóch dni uprawnienia do kierowania autami straciło kilkunastu innych kierowców.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych przeprowadzili akcję „Prędkość”. - W ciągu dwóch dni, 13 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym – informuje podkom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik KPP w Ustrzykach Dolnych. - Patrole skupiły się na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.

Rekordzistą okazał się kierujący audi, mieszkaniec Rzeszowa, który jechał z prędkością 121 km/h. Łącznie policjanci zatrzymali 13 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Policja apeluje o jazdę z bezpieczną prędkością, która zapewni kierowcy całkowite panowanie nad pojazdem. - Dostosujmy ją do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności – przypomina rzeczniczka.

 

 

autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne