Ustrzyki Dolne
czwartek, 1 października 2020

Poszukiwany SUV odnaleziony w Bieszczadach

zdjęcie ilustracyjne - 2018 Volvo XC90 2.0 Taken in Castletown, Isle of Portland, Dorset<br/>fot. Wikipedia - Vauxford
fot. Wikipedia - Vauxford

Na 200 tys. zł wyceniane jest skradzione w Czechach Volvo X90, które we wtorek odnaleźli bieszczadzcy strażnicy graniczni. Luksusowego SUVA zlokalizowano w Habkowcach, w powiecie leskim.

We wtorek 29 września w Habkowcach w powiecie leskim, funkcjonariusze Straży Granicznej z Wetliny wytypowali do kontroli drogowej pojazd marki Volvo X90 na czeskich numerach rejestracyjnych. Samochód figurował jako skradziony w międzynarodowych policyjnych bazach poszukiwawczych (SIS i INTERPOL).

- Podczas sprawdzania numerów identyfikacyjnych funkcjonariusze ustalili, że auto jest poszukiwane jako utracone. Luksusowy SUV o szacunkowej wartości 200 tys. złotych zaginął dwa miesiące wcześniej na terytorium Czech – informuje mjr Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Zgodnie z procedurą, kierowca pojazdu (43-letni Czech) oraz pasażer (34-letni Słowak) , zostali zatrzymani i wraz z pojazdem przekazani funkcjonariuszom policji z Leska, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

W 2020 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 43 skradzione pojazdy o łącznej szacunkowej wartości 2,4 mln złotych.

 

autor: oprac. paba
źródło: BiOSG