Ustrzyki Dolne
środa, 29 stycznia 2020

Próbował przekupić policjantów dolarami

Próbował przekupić policjantów dolarami<br/>fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów

10 dolarów łapówki próbował wręczyć ustrzyckim policjantom obywatel Ukrainy, po tym, jak w trakcie kontroli drogowej okazało się, że jego kolega - kierowca, ma ustanowiony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

Policjanci ruchu drogowego, którzy wczoraj pełnili służbę na terenie Krościenka, zatrzymali do kontroli osobowe audi. W trakcie czynności okazało się, że kierowca ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. - W 2018 roku utracił prawo jazdy i ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go do marca 2022 roku. 35-latek nie zastosował się więc do orzeczonego przez sąd wyroku - informuje podkom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik KPP w Ustrzykach Dolnych.  -Funkcjonariusze poinformowali kierującego, że popełnił przestępstwo i zostaje zatrzymany.

Kiedy pasażer audi usłyszał, że jego kolega ma zostać zatrzymany, postanowił przekupić policjantów i zaproponował im10 dolarów amerykańskich. Reakcja policjantów była natychmiastowa. -Oznajmili 36-latkowi, że zostaje zatrzymany za propozycję korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kierowca i pasażer zostali przewiezieni do ustrzyckiej komendy, gdzie zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj zostaną im przedstawione zarzuty - dodała rzeczniczka.

Za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej w celu nakłonienia funkcjonariusza do odstąpienia od wykonania czynności służbowych, kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowca odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu.

autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne