Ustrzyki Dolne
czwartek, 3 września 2020

Próbowali nielegalnie dostać się do UE

Próbowali nielegalnie dostać się do UE<br/>fot. BiOSG
fot. BiOSG

Straż Graniczna zatrzymała dwóch obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Do zatrzymania doszło w Bandrowie, jak tłumaczyli ich krajem docelowym były Niemcy.

Do próby nielegalnego przekroczenia granicy doszło we wtorek 1 września w Bandrowie, w gminie Ustrzyki Dolne. Podczas patrolu strażnicy graniczni z Krościenka zauważyli dwie osoby, które z plecakami poruszały się od granicy w głąb terytorium Polski.

Mężczyźni w wieku 29 i 31 lat posiadali tureckie paszporty. Podejrzenie nielegalnego przekroczenia wkrótce potwierdziły odnalezione na granicy ślady. Obaj cudzoziemcy zostali zatrzymani. Wyjaśnili, że planowali dostać się do Niemiec i podjąć tam pracę.

Obecnie trwają czynności zmierzające do przekazania imigrantów ukraińskim służbom granicznym w ramach umowy o readmisji.

W 2020 roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał 84 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych. Byli to głównie obywatele Turcji i Afganistanu.

 

autor: oprac. paba
źródło: BiOSG