Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Przerzut ludzi w okolicach Ustrzyk Dolnych udaremniony

Przerzut ludzi w okolicach Ustrzyk Dolnych udaremniony<br/>fot. BiOSG
fot. BiOSG

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie przekroczyli „zieloną granicę” w okolicach Bandrowa Narodowego. Strażnikom granicznym udało się również zatrzymać dwóch kolejnych mężczyzn, którzy mieli pomagać w tzw. „przerzucie”.

Do zatrzymania doszło w środę 3 kwietnia ok. 19.30. Patrol Straży Granicznej z Krościenka zatrzymał w okolicach Bandrowa Narodowego dwóch mężczyzn w wieku 47 oraz 63 lat. Jak ustalono, jeden to obywatel Turcji, a drugi Bośni i Hercegowiny. Mężczyźni przyznali się do nielegalnego przekroczenia tzw. zielonej granicy państwa. Nie posiadali przy sobie pieniędzy ani dokumentów.

W tym samym czasie, inny patrol SG w rejonie stacji paliw w Ustrzykach Dolnych, zatrzymał dwóch obywateli Turcji (34 i 54 l.), którzy jak się okazało, przyjechali samochodem po odbiór imigrantów. Z ich dokumentów pobytowych wynikało, iż przebywają w UE legalnie. - W trakcie czynności procesowych Turcy przyznali się do organizowania przerzutu. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowego w Lesku zostali ukarani mandatami, każdy po 800 złotych i wrócili do miejsca swego pobytu na terenie Niemiec – informuje mjr Elżbieta Pikor,. Rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Obywatel Turcji, w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami, pozostaje w dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Lesku. Drugi, obywatel Bośni i Hercegowiny wrócił z powrotem na Ukrainę.

Od początku 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 46 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy. Wszyscy ujawnieni imigranci mieli zamiar przedostać się na zachód Europy w celach migracyjnych.

 

autor: oprac.paba
źródło: BiOSG