Ustrzyki Dolne
środa, 4 grudnia 2019

Śnieg na bieszczadzkich drogach. Zachowajmy ostrożność.

Śnieg na bieszczadzkich drogach. Zachowajmy ostrożność.<br/>fot. KPP Ustrzyki Dolne
fot. KPP Ustrzyki Dolne

W ciągu ostatnich dni pogoda jesienna zmieniła się w zimową, co oznacza śnieg i oblodzone drogi. Zmiana pogody wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu.

- Pamiętajmy, że jeżeli pada deszcz lub śnieg, to wydłuża się droga hamowania pojazdu. Kierowca może nie zapanować nad pojazdem i wpaść w poślizg. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, zwolnić - przypomina podkom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik KPP w Ustrzykach Dolnych.

Nie tylko kierowcy powinni zachowywać dodatkowe środki ostrożności. Piesi tak samo, ze względu na warunki pogodowe powinni zwracać większą uwagę w momencie przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Kierowca będący zbyt blisko przejścia nie będzie w stanie zahamować. Dodatkowo zimowa aura sprawia iż piesi są mniej widoczni. Pamiętajmy o odblaskach. Za ich brak na terenie niezabudowanym można otrzymać mandat.

autor: oprac.PK
źródło: KPP Ustrzyki Dolne