Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 7 grudnia 2020

Stracili prawa jazdy

zdjęcie ilustracyjne<br/>fot. pixabay
fot. pixabay

W ostatnim czasie czterech kierowców, zatrzymanych przez funkcjonariuszy ruchu drogowego z ustrzyckiej komendy, straciło prawa jazdy za rażące naruszenie przepisów. Do ich łamania dochodziło w Czarnej i Wojtkowej.

Policjanci ustrzyckiej komendy kolejny raz przypominają, że w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. - Funkcjonariusze wciąż dbają o bezpieczeństwo na drogach oraz kontrolują prędkość i karzą za łamanie przepisów. W ciągu ostatniego weekendu zatrzymaliśmy kolejnych czterech kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym – informuje podkom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.

Jak dodaje podkomisarz, pomiary prędkości wskazały ponad 100 km/h w miejscach, gdzie zgodnie z przepisami, można jechać maksymalnie 50 km/h. Przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

W sobotę w Czarnej kierowca mercedesa, zatrzymany w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze obowiązywania ograniczenia do 50 km/h, miał na liczniku 103 km/h.

W niedzielę również w Czarnej, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę Seata, który jechał z prędkością 80 km/h. - Samochód prowadził młody mieszkaniec powiatu sanockiego, który miał prawo jazdy od roku. Po sprawdzeniu danych kierowcy w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że od momentu uzyskania uprawnień do kierowania, 20-latek popełnił już trzy poważne wykroczenia, związane z zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy – mówi rzeczniczka ustrzyckiej komendy i przypomina, że każdy młody kierowca powinien pamiętać, że jeśli w ciągu 2 lat od uzyskania prawa jazdy popełni trzy wykroczenia, to straci uprawnienia do kierowania pojazdami.

Z kolei dwóch kolejnych kierujących zatrzymano w Wojtkowej, oni również utracili prawa jazdy. Pierwszy kierował swoim pojazdem z prędkością 103 km/h, drugi kierowca jechał z prędkością 101 km/h.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

 

autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne