Ustrzyki Dolne
środa, 27 marca 2019

Susz roślinny, tabletki, kryształki i biały proszek

Susz roślinny, tabletki, kryształki i biały proszek

12 osób zostało zatrzymanych przez ustrzyckich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Większość to ludzie młodzi, najmłodsza osoba miała 16 lat. Będą odpowiadać za posiadanie środków odurzających, a za to przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Cała akcja zaczęła początkiem się marca, kiedy to funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Ustrzyki Dolne, który miał przy sobie susz roślinny. Policyjny tester potwierdził, że jest to marihuana. Kilka dni później podjęte przez policjantów działania doprowadziły do zatrzymania 3 osób - dwóch mężczyzn i kobiety, w wieku od 17 do 24 lat. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 19-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego miał przy sobie biały proszek. Także u jego 17-letniej znajomej policjanci zabezpieczyli biały proszek, susz roślinny i tabletkę. Trzecia z osób, 24-latek po przesłuchaniu został zwolniony do domu.

W pierwszy dzień wiosny funkcjonariusze zatrzymali kolejne dwie osoby - kobietę i mężczyznę w wieku 18 lat. Oboje to mieszkańcy naszego powiatu. W trakcie kontroli okazało się, że mają przy sobie substancje z suszem roślinnym. Dodatkowo w trakcie przeszukania domu kobiety, policjanci znaleźli susz roślinny.

- W miniony piątek 22 marca, policjanci uzyskali informację, że dwóch mieszkańców powiatu bieszczadzkiego może posiadać narkotyki. 16 i 21-latek posiadali substancję zabronioną w postaci kryształków. Jeden z mężczyzn w swoim domu miał krzew konopi indyjskich, wagę oraz młynek – informuje mł. asp. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik prasowy ustrzyckiej komendy. - Do tej sprawy zatrzymano także 40-letnią mieszkankę powiatu sanockiego i 20-letniego mieszkańca powiatu leskiego. U kobiety policjanci zabezpieczyli susz roślinny, natomiast u mężczyzny kryształki.

W sumie ustrzyccy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 12 osób. Po przesłuchaniach wszystkie osoby zostały zwolnione.

Sprawa jest rozwojowa, po wykonaniu wszystkich czynności, będzie można rozstrzygnąć, kto i jakiej treści zarzuty usłyszy.

FOT. KPP USTRZYKI DOLNE

Susz roślinny, tabletki, kryształki i biały proszek
Susz roślinny, tabletki, kryształki i biały proszek
autor: oprac.paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne