Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 7 października 2019

Sześciu kierowców bez prawa jazdy

Sześciu kierowców bez prawa jazdy<br/>fot. pixabay
fot. pixabay

Policjanci z powiatu bieszczadzkiego przeprowadzili w sobotę lokalne działania „Prędkość”. Akcja miała przeciwdziałać kierowcom przekraczającym dozwoloną prędkość i ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W sobotę policjanci ruchu drogowego prowadzili lokalne działania „Prędkość”. Funkcjonariusze ujawnili 6 kierujących, którzy poruszali się swoimi pojazdami z prędkością ponad 100 km/h. Kontrole prowadzono w miejscowości Wojtkowa. Kierowcom zatrzymano prawo jazdy.

Przypominamy! Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd to 3-miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

 

autor: KPP Ustrzyki Dolne