Ustrzyki Dolne
piątek, 25 września 2020

Szukając skradzionych rowerów, znaleźli amfetaminę

Szukając skradzionych rowerów, znaleźli amfetaminę<br/>fot. pixabay
fot. pixabay

Policjanci z Posterunku Policji w Zagórzu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania. Szukając skradzionych rowerów, funkcjonariusze znaleźli u nich narkotyki. Jeden z mężczyzn został tymczasowo aresztowany.

Na początku czerwca z piwnicy jednego z bloków mieszkalnych w Zagórzu zostały skradzione dwa rowery o łącznej wartości 3300 złotych. - Policjanci ustalili, że związek z tym włamaniem mogą mieć dwaj mieszkańcy powiatu sanockiego - informuje asp sztab. Anna Oleniacz, rzecznik prasowy sanockiej komendy policji. -  Funkcjonariusze przeszukali mieszkania, w których zamieszkują 25 i 29-latek. Nie odnaleziono tam skradzionych rowerów, natomiast ujawniono łącznie 40 gramów amfetaminy, co stanowi blisko 400 porcji.

Policjanci w toku śledztwa ustalili, że jeden ze skradzionych rowerów może znajdować się u mieszkańca powiatu leżajskiego. Udało sie go odzyskać.

Policjanci, którzy zajmowali się tą sprawą, potwierdzili, że mężczyźni mają również związek z włamaniami do piwnic i budynków gospodarczych na terenie powiatu sanockiego, których dokonywali na przełomie 2019 i 2020 roku. Odzyskano pochodzące z kradzieży przedmioty o wartości 7 tysięcy złotych.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Sanoku, sąd zastosował wobec 29-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

autor: oprac. paba
źródło: KMP Sanok