Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 20 kwietnia 2020

Uciekał quadem i uszkodził radiowóz

Uciekał quadem i uszkodził radiowóz <br/>fot. KPP Ustrzyki Dolne
fot. KPP Ustrzyki Dolne

21 – letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego jadąc quadem nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna był nietrzeźwy, a pojazd którym się poruszał, nie posiadał aktualnych badań technicznych oraz ubezpieczenia OC.

Wczoraj około godziny 13.00 ustrzyccy funkcjonariusze zauważyli pojazd, który poruszał się z dużą prędkością po ulicy 29 Listopada bez tablic rejestracyjnych. Podczas próby zatrzymania do kontroli, kierowca rozpoczął ucieczkę. Poruszał się pod prąd przez centrum miasta oraz przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.  Do pościgu włączyli się funkcjonariusze z ogniwa patrolowo – interwencyjnego. Podczas trwającego pościgu, uciekający mężczyzna uderzył w bok i tył radiowozu, po czym kontynuował ucieczkę pieszo.

Po zatrzymaniu uciekającego kierowcy quada okazało się, iż jest on nietrzeźwy, a w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu. Dodatkowo mundurowi znaleźli przy nim tabletki, które zostaną  przekazane do sprawdzenia. 21-latek nie posiadał prawa jazdy, a pojazd którym się poruszał nie miał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

autor: oprac. PWK
źródło: KPP Ustrzyki Dolne


powiązane artykuły: