Ustrzyki Dolne
środa, 15 kwietnia 2020

Z narkotykami nad Jezioro Solińskie

Z narkotykami nad Jezioro Solińskie<br/>fot. KPP Lesko
fot. KPP Lesko

Marihuanę oraz grzybki halucynogenne znaleźli lescy policjanci przy czworgu studentach z Białorusi, których zatrzymali w Bukowcu. Młodzi ludzie – wbrew zakazom - planowali kilka dni spędzić nad Jeziorem Solińskim, a na wyjazd solidnie się zaopatrzyli. Wszyscy zostali ukarani mandatami, a dwaj mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków, jeden za jazdę pod ich działaniem.

Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lesku w nocy z soboty na niedzielę, zwrócili uwagę na samochód zaparkowany na poboczu drogi w Bukowcu. - Kia Optima miała zamiejscowe numery rejestracyjne, a wewnątrz siedziały cztery osoby. Podczas ich legitymowania, policjanci wyczuli charakterystyczny zapach narkotyków, w trakcie przeszukania pojazdu, znaleźli woreczki z marihuaną oraz suszone grzyby halucynogenne – informuje asp. sztab Katarzyna Fechner, rzecznik KPP w Lesku.

Jak ustalono, w aucie przebywała czwórka studentów z Białorusi: dwóch mężczyzn w wieku 23 i 22 lata oraz dwie kobiety w wieku 22 i 20 lat. Młodzi ludzie początkowo tłumaczyli funkcjonariuszom, że chcieli wrócić z Przemyśla do Warszawy, gdzie studiują, ale zabłądzili. Dopiero podczas przesłuchania okazało się, że wycieczka nad Jezioro Solińskie była zaplanowana już wcześniej. Młodzi mężczyźni specjalnie na wyjazd kupili też narkotyki, które zażywali od momentu wyjazdu z Warszawy.

Za złamanie obowiązujących przepisów studenci zostali ukarani mandatami w wysokości 500 zł. Mężczyźni dodatkowo odpowiedzą za przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, tj. posiadanie i udzielanie narkotyków. Kierowca odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających.

W sprawie prowadzone są dalsze czynności.

autor: oprac. paba
źródło: KPP Lesko