Ustrzyki Dolne
wtorek, 17 marca 2020

Zamówił telefon, a dostał ziemniaka

Zamówił telefon, a dostał ziemniaka<br/>fot. arch. GB
fot. arch. GB

Mieszkaniec gminy Ustrzyki Dolne kupił na portalu aukcyjnym telefon. Niestety zamiast spodziewanego sprzętu, w paczce znalazł... ziemniaka. Policja przypomina, że zakupy przez Internet nie zawsze kończą się otrzymaniem zamówionego towaru.

W ubiegłym tygodniu, do Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych zgłosił się mieszkaniec gminy Ustrzyki Dolne, który zgłosił oszustwo. Mężczyzna zawiadomił, że na aukcji internetowej zamówił telefon komórkowy. W poniedziałek otrzymał przesyłkę pobraniową, za którą zapłacił 1250 złotych.

- W paczce zamiast telefonu znajdował się ziemniak i pudełko po herbacie ziołowej – informuje podkom. Aleksandra Wołoszyn-Kociuba, rzecznik KPP w Ustrzykach Dolnych. - Pokrzywdzony wrócił na pocztę, aby wstrzymać przelew, a następnie o wszystkim zawiadomił Policję. Dzięki temu, nieuczciwy sprzedawca, nie otrzymał pieniędzy za ziemniaka.

Zakupy internetowe to powszechny już dzisiaj sposób robienia zakupów. Wiele osób korzysta z tego wygodnego sposobu. Zachęceni atrakcyjnymi cenami, często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, narażając się na oszustwo. Podczas robienia internetowych zakupów, bardzo istotny jest wybór sprzedającego oraz warunków sprzedaży. Pomocne może być także uzyskanie informacji od innych internautów, którzy dokonywali zakupów u wybranego sprzedawcy. Aby uniknąć osób podszywających się pod sprzedających, należy unikać zakupów poza aukcją. Transakcje najbezpieczniej realizować za pobraniem pocztowym, po sprawdzeniu zawartości przesyłki w obecności listonosza lub kuriera.

 

autor: oprac. paba
źródło: KPP Ustrzyki Dolne