Rezerwat Sinie Wiry znajduje się na terenie gmin Cisna i Solina. Prowadzą do niego dwie trasy - ta od strony Cisnej jest krótsza i można ją przejść nawet z małymi dziećmi.
Bieszczadzki rezerwat przyrody Sine Wiry utworzony został w 1987 roku, a leży na terenie gmin Cisna i Solina. Jego powierzchnia to: 450,49 ha. Rezerwat znajduje się się na terenach dawnych wsi Łuh, Zawój i Polanki. Na rezerwat przypada kilkukilometrowy odcinek rzeki Wetlina, wraz z otaczającym ją zespołem leśnym, z fragmentami starodrzewu bukowo-jodłowego.
Jak podaje Wikipedia w rezerwacie znajdują się liczne stanowiska roślin i ostoi zwierząt, będące efektem specyficznego położenia i urozmaiconej rzeźby terenu. Pośród wielu występujących w obrębie rezerwatu gatunków roślin, na szczególną uwagę zasługują: tojad wschodniokarpacki (Aconitum lasiocarpum), buławnik mieczolistny (Cephalanthera longifolia) oraz buławnik wielkokwiatowy (Cephalanthera damasonium), zamieszczone w Polskiej Czerwonej Księdze Roślin. We wrześniu 1980 roku osunęło się zbocze Połomy tarasując rzekę Wetlinę, w wyniku czego powstało jeziorko, zwane Szmaragdowym, mające w 1987 roku 280 metrów długości i 20-45 metrów szerokości. Niestety jeziorko znikło tak jak się pojawiło.
Najbardziej znaną oraz najłatwiejszą trasą do przejścia dla turysty jest ta, pokazująca przełom Wetliny przebijającej się przez liczne progi skalne u stóp Połomy. Ta trasa prowadzi drogą szutrową, od drogi Bukowiec - Cisna. Trasa ma 2,5 km i jest do przejścia z dziećmi - w wózkach lub nosidełkach. Podczas naszej wędrówki spotkaliśmy też wielu rowerzystów. Większość turystów zatrzymuje się na pierwszym punkcie podziwiając progi na Wetlinie i nie idzie już dalej, my proponujemy ruszyć jeszcze kawałek na kolejne punkty ścieżki - jest co podziwiać.
Druga trasa, od Kalnicy jest sporo dłuższa, ale po drodze mijamy dawne wsie Jaworzec i Łuh.