Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 23 września 2019

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny zaprasza na semestr zimowy

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny zaprasza na semestr zimowy<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Ruszają zapisy na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Ustrzykach Dolnych. W tym roku harmonogram zajęć przewiduje pięć spotkań od października do lutego. Wykłady trwają godzinę i poruszają naukowe zagadnienia ze wszystkich dziedzin naukowych, w sposób przyjazny i łatwo przyswajalny dla dzieci.

Ten semestr zakłada poznawanie świata poprzez kolorowe mikstury na zajęciach z chemii, mitologię i jej wpływ na dzisiejszy świat. Młodzi studenci zwiedzą starożytną Grecję i Rzym, a także zostaną wprowadzeni na ścieżkę magii, dzięki Alicji w Krainie Czarów. Młodych odkrywców czeka spotkanie z pilotem, na którym dowiedzą się czy samolot potrzebuje silnika do latania, oraz czy i jak możemy zaprogramować myślenie człowieka. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania
fascynującego świata nauki.

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza ogłasza nabór na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Ustrzykach Dolnych na semestr zimowy 2019-2020.
Zapisy online startują 25 września od godz. 10:00. Harmonogram zajęć można znaleźć na stronie internetowej gminy Ustrzyki Dolne.

Filia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego funkcjonuje w Ustrzykach Dolnych od marca 2014 r. Zajęcia finansowane są przez partnera strategicznego projektu, którym jest Gmina Ustrzyki Dolne, a odbywają się one przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1. W marcu 2017 r. partnerem została także gmina Olszanica.

Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 7 - 12 lat, uczęszczających do szkół w jednej z partnerskich gmin. Zajęcia odbywają się w jedną sobotę w miesiącu.

Do tej pory liczba uczestników projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację wyniosła już ponad 40 000 osób.

 

autor: PK
źródło: UM Ustrzyki Dolne