Ustrzyki Dolne
czwartek, 7 marca 2019

„Ferie bez nudy” za nami...

„Ferie bez nudy” za nami...

Tegoroczne ferie w Gminnym Domu Kultury w Czarnej upłynęły bardzo szybko, bo podobno czas szybciej mija kiedy spędza się go w ciekawy sposób.

Już od pierwszego dnia dzieci licznie przychodziły na zajęcia, z wielką energią do działania i zabawy. Program ferii nie dawał czasu na nudę. Odbyły się słodkie „warsztaty karmelkowe”, podczas których dzieci miały niepowtarzalną okazję stworzenia własnych lizaków. Atrakcją kolejnego dnia był wyjazd do kina „Helios” w Przemyślu na film animowany pt. „Jak wytresować smoka 3”. Zabawny film dla wszystkich, mali i duzi śmiali się i wzruszali podczas seansu. W kinie trzeba trochę „poszeleścić”, więc każdy miał popcorn i dużą coca-colę.

W następnym dniu dzieci ponownie wyjechały z Czarnej, tym razem na kulig do Tarnawy. Niestety z braku śniegu sanie zastąpił wóz drabiniasty, który okazał się niesamowitą atrakcją, ponieważ większość z uczestników nie miała dotąd okazji przejechać się tak dostojną „furą”.

Po przejażdżce odbyło się spotkanie z przedstawicielem Koła Łowieckiego „Gawra” Pawłem Świderskim, który pokazał dzieciom poroża różnych zwierząt oraz opowiedział czym zajmuje się koło łowieckie i jaka jest rola myśliwych w gospodarce leśnej.

Najmłodsi przekonali się, że łowiectwo to nie tylko strzelanie, ale także piękna pasja, praca i starania wielu ludzi nad utrzymaniem równowagi populacji zwierząt, ochroną zwierząt łownych i ich środowisk bytowania, dokarmianiem zwierzyny, budowaniem paśników, walką z kłusownictwem, pozyskiwaniem i magazynowaniem karmy. Dzieci zostały poinformowane, jak mogą pomóc zwierzętom podczas zimy, co wolno, a czego nie wolno robić w lesie, jak zachować się podczas spotkania z dzikimi zwierzętami. Spotkanie zakończyło się wspólnym pieczeniem kiełbasek na ognisku.

Ostatnie dwa dni ferii upłynęły na zajęciach plastyczno-artystycznych. W czwartek uczestnicy zajęć pod czujnym okiem Basi Korżyk samodzielnie tworzyli bransoletki dla siebie, swoich mam i przyjaciół. Piątkowym zadaniem było malowanie foto budek, które koordynowała Nela Gorzkowicz.

Podczas feryjnych spotkań z dziećmi nie mogło również zabraknąć ich ulubionych zabaw i gier sportowych. W czasie tegorocznych ferii zostały zorganizowane 2-dniowe warsztaty taneczne z dyplomowanym instruktorem tańca Maćkiem Kuligą. Uczestnicy warsztatów poznali podstawowe kroki tańca breakdance i hip-hop. Patrząc na ogromny zapał i radość uczestników już teraz myślimy o podjęciu kroków w celu kontynuacji tych zajęć.

Wszystkie te działania udało się zrealizować dzięki ogromnemu wsparciu finansowemu Koła Łowieckiego „GAWRA” w Lutowiskach oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czarnej.

Wszystkim dzieciom i młodzieży, dziękujemy za wspólnie spędzony czas. To były bardzo udane ferie! Na pewno nudy nie było!

fot. GDK Czarna

„Ferie bez nudy” za nami...
„Ferie bez nudy” za nami...
„Ferie bez nudy” za nami...
autor: GDK Czarna