Ustrzyki Dolne
piątek, 12 października 2018

Mają nowe podwórko!

Mają nowe podwórko!<br/>fot. SP Mchawa
fot. SP Mchawa

Nareszcie i dzieci z Mchawy doczekały się swojego placu zabaw! Piękny i kolorowy „Wesoły zakątek” bez wątpienia stanowi ozdobę przyszkolnego podwórka.

Powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia „Nasza Szkoła” i „ Lokalnej Grupy Działania Nasze Bieszczady”, które wyłożyły niezbędne fundusze na wniosek Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. bł. E. Bojanowskiego w Mchawie.

Z placu zabaw mogą korzystać uczniowie szkoły oraz dzieci, które jeszcze do niej nie uczęszczają, a także mali turyści, którzy odwiedzają nasze piękne tereny. Uroczyste otwarcie placu odbyło się 7 października - był to dzień pełen śmiechu i zabawy, bo podczas inauguracji nie zabrakło gier, konkursów oraz innych atrakcji z pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez mamy z Rady Rodziców włącznie.

Obecnie plac zabaw jest najchętniej odwiedzanym miejscem w Mchawie - miejscem nie tylko zabawy najmłodszych, ale również spotkań i integracji starszych pokoleń. Budowa placu zabaw również pozytywnie wpłynęła na poprawę wyglądu wsi, podniosła jej atrakcyjność pod względem rekreacyjnym. Twórcy placu zabaw zapraszają wszystkie dzieci - wraz z opiekunami, do wspólnej zabawy.
 

Mają nowe podwórko!<br/>fot. SP Mchawa
fot. SP Mchawa
autor: