Ustrzyki Dolne
czwartek, 13 czerwca 2019

Uczniowie z Ustianowej Górnej pokazują, jak należy jeździć na rowerze!

Uczniowie z Ustianowej Górnej pokazują, jak należy jeździć na rowerze!

Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Ustianowej Górnej dba o bezpieczeństwo dzieci, o czym świadczy bardzo wysoki poziom wiadomości u uczniów z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie od lat wygrywają gminne i powiatowe turnieje z BRD, nie pozostawiając złudzeń rywalom, kto na tym terenie jest najlepszy.

W tym roku również, po wygranych eliminacjach, reprezentowali powiat bieszczadzki podczas Finałów Wojewódzkich XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych. Grupa młodsza (10-12 lat) zdobyła II miejsce w województwie, ulegając tylko aktualnym Mistrzom Polski (drużynie z Czarnej k. Dębicy). Starsza grupa także może się poszczycić sukcesem, bowiem uczniowie zawiesili na swoich szyjach srebrne medale.

Dla naszej małej szkoły jest to ogromny sukces. Z wielkim powodzeniem rywalizujemy z dużymi miejskimi szkołami w całym województwie, nie pozostajemy w tyle mimo bardzo skromnych warunków lokalowych i finansowych. Jest w nas duch walki i głód zwycięstwa. Pokazujemy, że ciężką i systematyczną pracą, można osiągnąć sukces.

Dziękujemy Burmistrzowi Ustrzyk Dolnych Bartoszowi Romowiczowi za wsparcie finansowe (z programu profilaktyki), gdyż zakup rowerów z tych środków okazał się niezbędny i przyczynił się do naszego sukcesu.

Duże podziękowania też dla Anna Sydoryk za pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz cenne rady i wskazówki, które bardzo pomogły w uzyskaniu tak dobrych rezultatów.

FOT. SP USTJANOWA

Uczniowie z Ustianowej Górnej pokazują, jak należy jeździć na rowerze!
autor: LB