Ustrzyki Dolne
wtorek, 17 maja 2016

Wyróżnienia w konkursie matematycznym dla uczniów z dwójki

Wyróżnienia w konkursie matematycznym dla uczniów z dwójki<br/>fot. M. S. Mazurkiewicz
fot. M. S. Mazurkiewicz

Szóstka uczniów z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych została wyróżniona w konkursie "Kangur Matematyczny 2016”

W ZSP nr 2 NSS zorganizowano 17 marca Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny 2016”, w którym wzięło udział 119 uczniów, reprezentujących wszystkie oddziały szkolne. Kilka dni temu do szkoły dotarła informacja z wynikami. Trzech uczniów szkoły podstawowej Julia Dziwisz z klasy I, Marcin Bihun z klasy V i Andrzej Kozdrowski z VI klasy, a z gimnazjum Klaudia Chudzik z klasy II, Daniel Kozdrowski z I i Olaf Zdziebko z III uzyskali wyróżnienia. – Bardzo się cieszę, bo jestem najlepsza wśród moich kolegów z pierwszych klas – cieszyła się Julia.

Bardzo dobre wyniki i wysokie lokaty uzyskali w poszczególnych kategoriach;

- „Żaczek”: Maria Lechowicz, Maria Kijowska, Elena Mucha, Nela Przybyła, Amelia Zarzyczna, Julia Strusiewicz, Wiktoria Zając, Szymon Choroba i Weronika Wilk

- „Maluch”: Hanna Miszczak, Marcin Chudy, Jakub Buziewicz, Michał Pasławski, Hubert Tomaszek i Joanna Dudka.

 - „Beniamin” Eliza Skiba, Kacper Śmierciak i Maciej Pereślucha.

- „Kadet” Maria Bernat, Amelia Rusinek, Bruno Krupski, Szymon Buczek, Renata Prędki, Filip Stefański, Sylwia Lepak, Markowicz Oliwia, Kinga Polityńska i Oskar Cielecki

- „Junior” Maciej Staniszewski, Jacek Jurcaba, Sabina Lizis, Kinga Miszczak i Dawid Kozdrowski.

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny 2016” wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie we Francji i podobnie jak w Australii od razu zyskał dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Wspólna dla wszystkich krajów jest data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów, które podnoszą atrakcyjność konkursu. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

autor: Barbara Sałosz


powiązane artykuły: