Ustrzyki Dolne
środa, 13 września 2017

Festiwal Filmów Karpackich

Festiwal Filmów Karpackich<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy

Już za tydzień będziemy mogli wziąć udział w wielkim wydarzeniu, jakim jest Festiwal Filmów Karpackich! Czeka na nas mnóstwo atrakcji, pokazów filmowych, koncertów a także spotkanie z bohaterami „Watahy”!

Trzydniowa impreza rozpoczyna się 21 września o godz. 17:00 pokazem filmowym „Niedźwiedź – władca gór”. Po dwugodzinnym seansie na gości czeka coś specjalnego. Około godziny 19:00 rozpocznie się kino plenerowe serialu „Wataha” wraz z udziałem gościa specjalnego – Jarosław Boberek. 

W sobotę, 22 września zabawa zaczyna się od godziny 11:00. Przez trzy godziny dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych i teatralnych związanych z legendami karpackimi. Następnie uczestnicy przeniosą się Bieszczadzką Kolejką Leśną z Cisnej do Majdanu i tam przebiegnie dalsza część festiwalu m.in.: pokaz reportaży z cyklu „Zakapiorskie Bieszczady” z udziałem bohaterów filmowych – Ryszard Krzeszewski, Ryszard Denisiuk, kino plenerowe serialu „Wataha” oraz „Na granicy” wraz z udziałem gości specjalnych – Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, a także występ zespołu Żmije.  

Ostatni dzień festiwalu rozpocznie się o godz. 13:00 przejazdem Bieszczadzką Kolejką Leśną na trasie Majdan-Balnica-Majdan z udziałem gości specjalnych. O godz. 16:30 rozpocznie się pokaz filmu „Za wzgórzami”, a zaraz po nim ostatnie już kino plenerowe serialu „Wataha” oraz „The Living Fire”. Festiwal zakończy się występem zespołu Bury i Paweł. 

2020 Województwo Podkarpackie realizuje projekt pn. Szlak Kultury Wołoskiej, który zakłada utworzenie międzynarodowego szlaku kulturowego bazującego na dziedzictwie wołoskim, w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju tj. z poszanowaniem lokalnych zasobów kulturowych, przyrodniczych i społecznych. Przywrócenie lokalnego dziedzictwa historyczno-kulturowego poprzez zakładane w projekcie działania (inwentaryzację zasobów kulturowych, szkolenia i warsztaty kulturowe, publikacje na temat kultury wołoskiej, „eventy wołoskie” bazujące na cyklu pasterskim i wypasie owiec) pozwolą odkryć na nowo i przypomnieć to popadające w niepamięć dziedzictwo.

W ramach zadania Uniwersytet Karpacki w dniach 21-23 września 2017 roku na terenie Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej (Majdan k. Cisnej) odbędzie się „Festiwal Filmów Karpackich”, na który serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji tutaj

Wstęp wolny!

Festiwal Filmów Karpackich<br/>fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy
autor: oprac. kj