Ustrzyki Dolne
wtorek, 24 października 2023

BdPN zaprasza fotografów do udziału w konkursie

BdPN zaprasza fotografów do udziału w konkursie<br/>fot. organizator
fot. organizator

Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Barwy krajobrazu i świat przyrody Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny”. Mogą w nim wziąć udział wszyscy pełnoletni mieszkańcy Polski. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

 

Celem konkursu jest zainteresowanie poznawaniem przyrody Bieszczadzkiego Parku Narodowego i jego otuliny, uwrażliwianie na jej piękno, zagrożenia i konieczność ochrony oraz upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.

Autor na konkurs może przesłać maksymalnie 3 prace w postaci pojedynczych zdjęć. Ich format został opisany w regulaminie konkursu. Uczestników konkursu obowiązuje zasada etycznego podejścia do przyrody, zgodnego z kodeksem opracowanym przez Związek Polskich Fotografów Przyrody, z Ustawą o ochronie przyrody oraz z zasadami poruszania się po terenie BdPN.

Zdjęcia, które w ocenie Jury wykonano niezgodnie z regulaminem lub wbrew zasadom etycznym, będą zdyskwalifikowane.

Co ważne - przesłane prace nie mogą być nagrodzone w innych konkursach w dniu ich zgłaszania na konkurs BdPN.

W Jury zasiądą przedstawiciele: Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP), Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz niezależni fotograficy przyrody i krajobrazu z Polski.

Przewidziano, że osoba, która zrobi najlepsze zdjęcie zdobędzie nagrodę rzeczowa o wartości 2 tys. zł, zdobywca II miejsca nagrodę o wartości 1500 zł, a III miejsca nagrodę o wartości 1000 zł. Dodatkowo przewidziano trzy wyróżnienia, a ich zdobywcy dostaną nagrody o wartości 500 zł.

Prace konkursowe można przysyłać do 15 maja 2024 roku. Uroczyste wiecznie nagród odbędzie się w połowie czerwca 2024 r.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa do pobrania znajdują się TUTAJ.

Konkurs został dofinansowany z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach projektu pn.: Bieszczadzki Park Narodowy (1973-2023) - dorobek w zakresie ochrony przyrody i różnorodności biologicznej”.

Konkurs został objęty patronatem artystycznym Związku Polskich Fotografów Przyrody i patronatem medialnym TVP 3 Rzeszów.

 

autor: paba
źródło: BdPN