Ustrzyki Dolne
wtorek, 5 grudnia 2017

Konkursy rozstrzygnięte

Konkursy rozstrzygnięte<br/>fot. Czesław Urban
fot. Czesław Urban

29 listopada rozstrzygnięto konkurs literacki „Bieszczady Między Wersami”, którego hasło brzmiało „Za drewnianym płotem”. Zdecydowana większość prac została przesłana w kategorii poezji.

I tak pierwsze miejsce przypadło Maciejowi Henrykowi Modzelewskiemu (za wiersz „Pośpiech z obrazami”), drugie Janowi Perezadzie (za wiersz „Były w mym domu”) i trzecie Mirosławowi Welzowi (za wiersz „Droga do Łopienki”). Zostały przyznane także wyróżnienia, które otrzymały: Bogumiła Kopacz („Zaginione szczęście”) i Grażyna Jarzyńska („Jesienne Bieszczady”).

Natomiast w piątym „Bieszczadzkim Turnieju Jednego Wiersza”, który towarzyszy konkursowi „Bieszczady Między Wersami” jury w składzie: Katarzyna Jaremko (Stowarzyszenie Bieszczadzka Przestrzeń Kulturowa), Barbara Wójcik (Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Ustrzykach Dolnych) i Wojciech Domiszewski (dyrektor PiMBP) jednogłośnie przyznało zwycięstwo Grażynie Jarzyńskiej za wiersz „Można...”, prosty w swojej formie i jednocześnie bogaty w metafory.

Przy okazji wspomnianych konkursów ogłoszono wyróżnienia w konkursie fotograficznym „Bieszczady uchwycone”, które otrzymały: Dominika Rosołowska, Kamila Rosołowska i Lidia Tul-Chmielewska.

Organizatorami konkursów byli: Stowarzyszenie Bieszczadzka Przestrzeń Kulturowa i Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. E. Wanieka.

 

autor: PiMBP