Ustrzyki Dolne
wtorek, 6 listopada 2018

„Moje Bieszczady” KSU mają nowy clip!

„Moje Bieszczady” KSU mają nowy clip!<br/>fot. scrn Moje bieszczady feat. KSU [Kult America]
fot. scrn Moje bieszczady feat. KSU [Kult America]

Pod koniec października, na kanale Kult America na YouTube, temu pojawił się teledysk do znanego numeru ustrzyckiego zespołu punkowego KSU „Moje Bieszczady”. Tym razem możemy zobaczyć nasze góry „okiem” Amerykanina, który tutaj odnajduje swoje korzenie. Nasze góry pokazuje mu Gienek „Siczka” Olejarczyk – wokalista KSU.

„Góry aż do nieba, i zieleni krzyk. Polna droga pośród kwiatów i złamany krzyż. Strumień skryty w mroku i zdziczały sad. Stara cerkiew pod modrzewiem i pęknięty dzwon. Zarośnięty cmentarz, na nim dzikie bzy. Ile łez i ile krzywdy, ile ludzkiej krwi. Księżyc nad Otrytem. Niebo pełne gwiazd. Tańczą szare popielice. San usypia nas…” - to właśnie są nasze Bieszczady i takie właśnie, jak w piosence KSU, poznał je Ryan Socash, Amerykanin polskiego pochodzenia, którego rodzina wywodzi się z Podkarpacia.

Ryan Socash, autor kanału Kult America i zarządzający firmą Mediakraft, w 2015 roku gościł na corocznym, wielkim koncercie KSU w Ustrzykach Dolnych. Jak mówi był zachwycony muzyką, która w jego odczuciu była szczera i surowa. - Decydując się na przedstawienie Bieszczad na swoim kanale Kult America, pomyślałem, że ta piosenka będzie miliard razy ważniejsza i trafiająca w sedno, niż mógłbym powiedzieć. Po prostu uchwyciła istotę Bieszczad - mówił dla portalu rzeszowskieinfo.pl Ryan Socash autor kanału Kult America. - Najnowsza wersja filmów Kult America koncentruje się na odkrywaniu Podkarpacia i dzieleniu się z nim ze światem. Region ten jest dla mnie szczególny osobiście. Stamtąd pochodzą moi przodkowie oraz moja żona – dodaje.

Piosenka „Moje Bieszczady” pochodzi z 1993 roku, z trzeciej oficjalnie wydanej płyty zespołu. To jeden z najbardziej znanych utworów KSU, który uważany jest za hymn Bieszczad.

Teledysk został nakręcony na początku października, przy współpracy z zespołem KSU.

 

autor: oprac.paba
źródło: www.rzeszowskieinfo.pl