Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 28 grudnia 2020

Najpiękniejszy szpic choinkowy – rywalizacja trwała do końca

Szkoła Podstawowa nr 2 NSS w Ustrzykach Dolnych

Niezwykłe emocje towarzyszyły uczestnikom konkursu na „Najpiękniejszy szpic choinkowy” ogłoszonego przez Ustrzycki Dom Kultury. Ostatecznie I miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustrzykach Dolnych, którzy otrzymali ponad 1800 głosów.

W konkursie na „Najpiękniejszy szpic choinkowy” wzięło udział 9 placówek edukacyjnych z terenu gminy Ustrzyki Dolne: SP nr 1 i SP nr 2 z Ustrzyk Dolnych, Żłobek oraz Przedszkole nr 1 i nr 2 z Ustrzyk Dolnych, a także szkoły z Hoszowa, Wojtkowej, Ropienki i Ustjanowej.

- Szczególnie dwie placówki - Szkoła Podstawowa imienia Tadeusza Kościuszki i NSS w Ustrzykach Dolnych oraz Przedszkole nr 1 w Ustrzykach Dolnych do ostatnich sekund zbierały głosy na to, aby to ich dzieło okazało się najlepszym w tym konkursie – relacjonuje Wojciech Szott, dyrektor Ustrzyckiego Domu Kultury.

Jak mówią organizatorzy, już od samego początku te dwie placówki zbierały największą liczbę głosów i niemal jasnym było, że to między nimi rozgrywać się będzie rywalizacja. Jak się okazało, obu placówkom udało się zmobilizować ogromną rzeszę osób, które oddawały głosy na najpiękniejsze szpice. Ostatecznie I miejsce zajęli uczniowie i nauczyciele z SP nr 2 NSS z ponad 1800 głosami, II przedszkolaki i nauczycielki z Przedszkola nr 1 z ponad 1600 głosami, a III Przedszkole nr 2, które zdobyło prawie 500 głosów.

- Jesteśmy zadowoleni, że z tak wielkim zaangażowaniem wszyscy bez wyjątku podeszli do tego konkursu, co jest dla nas motywacją do ogłaszania kolejnych konkursów i angażowania dzieci i młodzieży do rozwijania swoich pasji artystycznych – dodaje dyrektor Szott.

Każda jednostka otrzymała symboliczne nagrody w postaci gier planszowych. Nagrody specjalne za pierwsze i drugie miejsce ufundował burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz oraz radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Dorota Łukaszyk.

Szpice oraz inne świąteczne ozdoby można teraz podziwiać na pięknie przystrojonych choinkach w Rynku. Organizatorzy gratulują zwycięzcom oraz dziękują wszystkim za olbrzymie zaangażowanie w głosowanie.

Wyniki:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Ustrzykach Dolnych

II miejsce: Przedszkole nr 1 w Ustrzykach Dolnych

III miejsce: Przedszkole nr 2 w Ustrzykach Dolnych

FOT. FB UDK

Przedszkole nr 2 Ustrzyki Dolne
Przedszkole nr 1 Ustrzyki Dolne
Szkoła Podstawowa w Ropience
Szkoła Podstawowa w Hoszowie
Szkoła Podstawowa nr 1 w ustrzykach Dolnych
Szkoła Podstawowa w Ustjanowej
Szkoła Podstawowa w Wojtkowej
Żłobek Miejski w Ustrzykach Dolnych
autor: oprac. paba