Ustrzyki Dolne
piątek, 3 lipca 2020

Pośród pól i lasów - prelekcja w BdPN

Pośród pól i lasów - prelekcja w BdPN<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza na prelekcję z cyklu „Wakacyjne spotkania z przyrodą” pt. „Pośród pól i lasów”. Gościem tego spotkania będzie wyśmienity fotograf przyrody Paweł Wrona.

Prelekcję poprowadzi Paweł Wrona, fotograf przyrody, prezes Okręgu Krakowskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (ZPFP). Podczas spotkania będzie zaprezentowana wystawa fotograficzna pt. „Barwy świata przyrody” autorstwa fotografów ZPFP - Oddział Krakowski. Wystawę będzie można oglądać w czasie wakacji, w sali wystaw czasowych Muzeum Przyrodniczego BdPN.

Paweł Wrona fotografią przyrodniczą zainteresował się w szkole podstawowej, gdy w jego ręce trafił przepiękny album „Wśród trzcin i wód” Włodzimierza Puchalskiego. „Jedna z czterech książek „zielonej serii” pioniera polskiej fotografii przyrodniczej tak mnie zafascynowała, iż sam jako miłośnik przyrody zapragnąłem rejestrować ją na kliszy fotograficznej. Pierwszym aparatem który trafił w moje ręce był kupiony w komisie Zenit 12XP i tak to się zaczęło… Fotografuję przyrodę głównie w okolicach Tarnowa gdzie obecnie mieszkam. Tematyka moich prac jest dość różna począwszy od krajobrazów a skończywszy na fotosnajperce. Zawsze staram się,  aby uczucia które towarzyszą mi podczas robienia danego zdjęcia mógł odczuć również jego odbiorca…” - pisze o sobie artysta (źródło:pawlonak.wixsite.com).

Prelekcja odbędzie się 3 lipca br. (piątek) o godz. 17. 00 w Ośrodku Edukacji Ekologicznej BdPN w Ustrzykach Dolnych (budynek Muzeum Przyrodniczego); ul. Bełska 7.

Podobnie jak w latach ubiegłych podczas „Wakacyjnych spotkań z przyrodą” będą losowane upominki (wydawnictwa i gadżety BdPN). W obiekcie obowiązuje dystans społeczny oraz zakrywanie ust i nosa. Kontakt z organizatorem: tel. 013 461 10 91; e-mail: ond@bdpn.pl; www.bdpn.pl. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 

 

autor: oprac. paba
źródło: BdPN