Ustrzyki Dolne
czwartek, 2 lipca 2020

UDK rusza z kinem plenerowym

UDK rusza z kinem plenerowym<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy

Ustrzycki Dom Kultury rusza z plenerowymi seansami filmowymi. Już od najbliższego weekendu zaprasza na pierwszy pokaz, a w kolejnych tygodniach w parku „Pod Dębami” zagości m.in. Krzysztof Skiba oraz letnie tańce plenerowe.

Z powodu pandemii koronawirusa gmina Ustrzyki Dolne była zmuszona odwołać wiele imprez. - W końcu ruszamy z kulturą, ale oczywiście przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności zaleconych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, czyli zachowanie odległości, maseczki oraz ograniczona liczba osób – mówi Wojciech Szott, dyrektor Ustrzyckiego Domu Kultury. - Wiemy, że ludzie po tygodniach zamknięcia w domu są złaknieni kultury i rozrywki. Nie możemy dać im tego, co w ubiegłych latach, dlatego poprzez organizowanie tańców i kina, chcemy choć trochę zrekompensować braki w sferze kultury.

Niestety w części wydarzeń kulturalnych nie będzie można uczestniczyć osobiście, ale będzie można je śledzić online. Już 4 lipca w sali kinowej UDK, odbędzie się festiwal „Dzieci tańca”. Na scenie - oprócz naszych ustrzyckich zespołów Nemezis i Shake Dance, zobaczymy absolwentów Studia Baletowego Opery Krakowskiej. Impreza rozpocznie się o godz. 14. Więcej szczegółów na FB UDK.

Dodatkowo, w każdą sobotę i niedzielę o godz. 21:30 w parku „Pod Dębami” będą organizowane seanse plenerowe. - A o tym, jakie filmy będą wyświetlane zdecydują sami widzowie, którzy będą mogli wybierać spośród kilku zaproponowanych tytułów – wyjaśnia dyrektor. - 4 lipca w parku do obejrzenia „Boska Florence”, a dzień później „Wszyscy moi mężczyźni”. Wstęp tylko 5 zł, do wynajęcia będą również leżaki, ale jeśli ktoś chce, to może przyjść z własnym kocem lub leżakiem.

Sukcesywnie co poniedziałek UDK będzie publikować dla kolejną ankietę dotyczącą możliwego repertuaru na kolejne weekendy - ankieta TUTAJ. Bilety w cenie 5 zł dostępne będą online TUTAJ lub w dniu wydarzenia, godzinę przed seansem plenerowym

- Kolejną imprezą, na którą zapraszamy mieszkańców oraz turystów przebywających w Bieszczadach, jest Stand Up Krzysztofa Skiby - „Skiba. Ciągle na wolności”. Impreza odbędzie się 9 lipca o godz. 20 w parku „Pod Dębami” - mówi dyrektor.

Artysta zaprezentuje barwne dzieje zespołu Big Cyc, kulisy show biznesu, historię polskich paranoi i dziwactw, głupotę popkultury i telewizji oraz wypowie się o wolności w sztuce. Jak zapewniają organizatorzy wszystko na wesoło i bez cenzury! Bilety w cenie 5 zł dostępne będą online pod adresem: udk.systembiletowy.pl lub w dniu wydarzenia, godzinę przed występem.

Jeśli ktoś z Was ma ochotę na trochę ruchu i tańca, to UDK zaprasza na Letnie tańce w parku „Pod Dębami”, które startują już 5 lipca. W godz. 19:00 - 21:00 o dobry klimat i świetną zabawę zadba DJ KRIS.

Gmina Ustrzyki Dolne zaplanowała, że warunkowo odbędą się: Tańce pod gwiazdami, Street Food Festival oraz Plenerowe Kino Letnie.

Odwołano: Koncert zespołu KSU.

W związku z wystąpieniem stanu epidemii SARS-CoV-2 na wszystkie imprezy organizowane przez UDK oraz gminę Ustrzyki Dolne obowiązuje limit wejść - 150 osób. W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych imprezy będą odwoływane.

 

UDK rusza z kinem plenerowym<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy
UDK rusza z kinem plenerowym<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy
UDK rusza z kinem plenerowym<br/>fot. organizatorzy
fot. organizatorzy
autor: paba