Ustrzyki Dolne
środa, 11 lipca 2018

Małgorzata Oleksyk Mistrzynią Świata

 Małgorzata Oleksyk Mistrzynią Świata <br/>fot. arch M. Oleksyk
fot. arch M. Oleksyk

W Mosinie pod Poznaniem rozegrano Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. Ogromny sukces odniosła zawodniczka MKS Halicz/ BIESZCZADZKI KLUB NW USTRZYKI DOLNE Małgorzata Oleksyk, zdobywając tytuł Mistrzyni Świata w swojej kategorii wiekowej. Rewelacyjnie pobiegła, a raczej poszła również Bożena Kończewska zdobywając brązowy medal.

Dwudniowe zawody rozegrano na terenie i w okolicach stadniny koni w Krajkowie. Piaszczysto-trawiasta trasa nastręczała zawodniczkom sporo trudności. Do zawodów zgłosiło się znacznie więcej chętnych niż limity przewidziane przez organizatorów. W związku z tym pierwszego dnia rozegrane zostały eliminacje, które wyłoniły najlepszych, dopuszczonych do rywalizacji o medale. Na trzech dystansach 5, 10, 21 km wystartowało w sumie ponad 700 zawodników i zawodniczek z 14 krajów.

Małgorzata Oleksyk wystartowała na dystansie 5 km, który pokonała w czasie 0:34:24.  Jej koleżanka klubowa Bożena Kończewska zmierzyła się z dwukrotnie dłuższym dystansem, na pokonanie którego potrzebowała 1:14:14. Oba te wyniki dały naszym zawodniczkom czołowe miejsca w kategorii open kobiet. Małgorzata Oleksyk zajęła piąte miejsce oraz pierwsze w kat. 50-59 lat, a Bożena Kończewska czternaste open i trzecie w kat. 50-59 lat.

Dla Bożeny Kończewskiej jest to pierwszy na tak wysokim szczeblu sukces. Małgorzata Oleksyk w ubiegłym roku na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Legnicy zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, zdobywając tytuł mistrzyni starego kontynentu.

Obu naszym zawodniczkom gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych zawodach.
 

 Małgorzata Oleksyk Mistrzynią Świata <br/>fot. arch M. Oleksyk
fot. arch M. Oleksyk
autor: ela