wtorek, 7 marca 2017

Bieg Piastów. Nasi pogranicznicy drużynowo najlepsi!

Bieg Piastów. Nasi pogranicznicy drużynowo najlepsi!<br/>fot. BiOSG

Reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej w XI Mistrzostwach SG w Narciarstwie Biegowym, które odbyły się w ramach 41. Biegu Piastów.

W tym roku do sportowej rywalizacji na dystansie 16 km stanęło 36 funkcjonariuszy Straży Granicznej reprezentujących oddziały, ośrodki szkolenia SG oraz Komendę Główną SG. Trzyosobowy zespół Bieszczadzkiego OSG w składzie: plut. SG Aleksandra Fundanicz (Placówka SG w Czarnej Górnej), st. chor. sztab. SG Adam Dutka (Placówka SG w Czarnej Górnej) i sierż. sztab. SG Andrzej Dziedzicki (Komenda Oddziału) zajął najwyższe miejsce na podium. Na drugiej pozycji uplasował się Nadodrzański OSG a na trzecim Śląski OSG.

Ponadto funkcjonariuszka BiOSG plut. SG Aleksandra Fundanicz zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej kobiet, a st. chor. sztab. SG Adama Dutka zajął drugie w klasyfikacji indywidualnej mężczyzn oraz pierwsze w kategorii najlepszy funkcjonariusz NSZZ FSG.

Plut. SG Aleksandra Fundanicz uplasowała się na bardzo wysokich pozycjach także w pozostałych biegach, które odbyły się w ramach 41. Biegu Piastów. Na dystansie 9 km zdobyła drugie miejsce, a w biegu na 16 km trzecie.

W biegu na 50 km i na 16 km wzięli również udział sierż. SG Irmina Sikora-Kołodziej (Komenda Oddziału) oraz por. SG Paweł Stańko (Placówka SG w Ustrzykach Górnych.).

W rywalizacji na Polanie Jakuszyckiej uczestniczyło w tym roku 5,5 tysiąca zawodników z 26 krajów.

Medale i nagrody wręczał Komendant Główny Straży Granicznej płk SG Marek Łapiński w towarzystwie Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu płk SG Marka Woszczatyńskiego oraz przewodniczącego Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Funkcjonariuszy SG mjr SG Mariusza Tyla.

autor: paba/BiOSG