wtorek, 7 sierpnia 2018

Biegali pod Cergową

Dukielski MOSiR był organizatorem II Biegu św. Jana z Dukli. Wśród ponad 200 biegaczy na trasach pod Cergową byli również obecni reprezentanci MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

Biegacze do wyboru mieli dwa dystanse; 5 km oraz 15 km. Trasa krótsza poprowadzona była w 90 proc. po asfalcie, natomiast trasa na 15 km biegła najpierw podłożem asfaltowym, by w drugiej części zmienić się w terenowe odcinki leśne oraz ścieżki polne.

Bieg na 15 km zakończył się zwycięstwem Pawła Smędowskiego z Sękowej, który pokonał drugiego na mecie reprezentanta MKS Halicz Ignacego Domiszewskiego. Na drugim miejscu w klasyfikacji open kobiet do mety dotarła Maria Domiszewska, która zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej, pokonując drugą na mecie zawodniczkę o ponad 8 minut. W kategorii 50-60 lat na piątym miejscu bieg ukończył Wojciech Domiszewski, a tuż za nim przybiegł Jacek Krech.  Na dwudziestym szóstym miejscu w kategorii 30-40 lat. uplasował się Paweł Podolak.

W biegu na 5 km wśród kobiet open zwyciężyła ustrzyczanka Sabina Lizis.  Trzecie miejsce w kat. do lat 19 przypadło Karolinie Matiasik.  W  kat. 30-40 lat Anna Ciślik zajęła drugie miejsce, Katarzyna Jasiurska – ósme, Krzysztof  Błyskal – czwarte. Piotr Kaszany w kat. 40-50 lat zdobył trzecie miejsce.