poniedziałek, 16 października 2017

Bieszczady odbudowują przewagę

MKS Bieszczady - Orkan Markowce<br/>fot. MKS Bieszczady

Kolejne wysokie zwycięstwo piłkarzy z Ustrzyk Dolnych, Sanovia nadal nad strefą spadkową, Jawornik wskakuje na trzecie miejsce w tabeli.

Liga Okręgowa Krosno
W jedenastej kolejce piłkarskiej Krośnieńskiej ligi okręgowej LKS Tarnawa wygrywa w spotkaniu z Iwonką Iwonicz 2:1. Tym samym przeganiając zespół z Iwonicza i plasując się na szóstym miejscu w tabeli tuż nad drużyną Czarnych Jasło.

Klasa „A” Krosno I
Bieszczady Ustrzyki Dolne w meczu z Orkanem Markowce po raz kolejny pokazały klasę oraz udowodniły, że w pełni zasługują na fotel lidera. Już w pierwszej minucie spotkania bramkę dla MKSu zdobył Filip Fundanicz, po chwili ponownie piłka wylądowała w siatce gości za sprawą Mateusza Bilańskiego. W drugiej połowie spotkania Bieszczady po raz kolejny zaskakują piłkarzy Orkana i w 50 minucie meczu mamy 3:0, strzelcem bramki Rafał Szczygieł, a już dwie minuty później wynik na 4:0 podbija Ihor Jacenkiw! W 88 minucie Kamil Jakiel pogrąża zespół przyjezdnych zdobywając bramkę na 5:0. A z powodu korzystnego wyniku w Bezmiechowej gdzie miejscowy Lotniarz wyrwał punkty Bukowiance remisując 2:2, Bieszczady odbudowują przewagę nad drugą drużyną w tabeli.
Jawornik Czarna po zwycięstwie z LKS Zarszyn 2:1 w ostatniej kolejce, wskakuje na trzecie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do znajdującej się wyżej Bukowiani Bukowsko oraz pięciu punktów do lidera Bieszczady Ustrzyki Dolne. Bramki w meczu z Zarszynem dla Jawornika zdobył Arkadiusz Zawada.
Szarotka Uherce okazała się bezradna w spotkaniu z Orłem Bażanówka. W efekcie czego po meczu, z tarczą z boiska zeszli piłkarze Orła Bażanówka zdobywając trzy bramki i inkasując tym samym komplet punktów w spotkaniu.
Po walecznym spotkaniu Sanovia Lesko przywozi z Pisarowiec jeden punkt. Remisując z drugim zespołem drużyny LKS Pisarowce 2:2, tym samym nadal pozostając w dole tabeli tuż nad strefą spadkową.

Klasa „B” Krosno I
Remix Niebieszczany gubi punkty remisując z Bieszczadami Jankowce 2:2. Jednak z powodu trzeciej porażki z rzędu zespołu LKS Czaszyn, wyszarpany remis daje Remixowi przewagę nad LKS jednego punktu. Bramki dla Remixu zdobyli: Pałys Dawid i Koczera Dawid.
Nelson Polańczyk przedłuża złą passę zespołu z Czaszyna pokonując gości 2:0. W 45 minucie meczu Dawid Janczak wygrywa pojedynek na środku boiska i zagrywa długim precyzyjnym podaniem do Rafała Dziekana, który mija obronę i zdobywa bramkę na 1:0. W drugiej połowie ponownie do bramki LKSu piłkę skierował Rafał Dziekan.
LKS Tyrawa Wołoska pokonuje drużynę Orła Górzanki 3:0 po bramkach Mateusza Nitka, Dawida Mazura i Fabiana Jurcaba. Po dwóch zwycięstwach z rzędu zespół z Tyrawy zmniejsza straty do pozostałej części tabeli i jeden mecz może spowodować, że Tyrawa z dołu przeskoczy na środek lub nawet górę tabeli.
Zła passa drużyny LKS Olszanica trwa, w ostatniej kolejce LKS zostaje rozbity 5:1 przez zespół Gabry Łukowe. W podobnej sytuacji jest ekipa Zalewu Myczkowce, która w tym sezonie nie wygrała jeszcze ani jednego spotkania. W ostatniej kolejce Zalew przegrał z drużyną Juventusu Poraż 2:1.
Pionier Średnia Wieś zwycięża z Osławą Zagórz 3:1