poniedziałek, 9 kwietnia 2018

Bieszczady wracają na pozycję lidera!

Udana inauguracja zespołu ze stolicy Bieszczad. Piłkarz Szarotki Uherce Sebastian Kurowski bohaterem meczu. Remix traci pozycję lidera w „B” klasie. Pierwsze zwycięstwo Olszanicy w sezonie.

Liga Okręgowa
LKS Tarnawa w drugiej kolejce piłkarskiej Krośnieńskiej ligi okręgowej przegrywa z zespołem przyjezdnych Kotwicą Korczyna. Gospodarzom już w 14 minucie udało się wyjść na prowadzenie, jednak goście po kolejnych dziesięciu minutach doprowadzają do wyrównania, a w dalszej części pierwszej połowy za sprawą Sławomira Jurczaka Kotwica wbija kolejne dwie bramki. W drugiej odsłonie meczu wynik nie ulega już zmianie i spotkanie kończy się zwycięstwem zespołu z Korczyny 3:1.

Klasa „A” Krosno I
Z pewnością o udanej inauguracji mogą mówić kibice zespołu MKS Bieszczady Ustrzyki Dolne, ich zespół w meczu inauguracyjnym pokonał w wielkich bieszczadzkich derbach drużynę Sanovii Lesko 2:1 po bramkach Filipa Fundanicza i Mateusza Bilańskiego. A w wyniku porażki ekipy Jawornika Czarna z Victorią Pakoszówka po ciężkim spotkaniu 3:2, Bieszczady obejmują pozycję lidera. Szarotka Uherce wskakuje na piątą pozycję w tabeli po zwycięskim spotkaniu z Szarotką Nowosielce 3:1. Bohaterem spotkania został Sebastian Kurowski który zdobył wszystkie trzy bramki dla Uherzec. Lotniarz Bezmiechowa w inauguracyjnym spotkaniu zmierzył się z drużyną z ostatniego miejsca w tabeli beniaminkiem LKS Górki który od początku sezonu nie wygrał ani jednego spotkania. Mecz zakończył się remisem 1:1, bramkę dla Lotniarza zdobył Bartłomiej Kabala, jednak już po 5 minutach zespół z Górek doprowadza do wyrównania, po strzale z rzutu karnego wykonywanego przez Marka Węgrzyna. Bukowianka Bukowsko inkasuje komplet punktów po spotkaniu z Orkanem Markowce. Drużyna Orkana już w pierwszej minucie wychodzi na prowadzenie, jednak Bukowianka szybko przejmuje inicjatywę i na zakończenie pierwszej połowy mamy 2:1 dla Bukowska, a pod koniec spotkania wynik zostaje podbity na 3:1. Tym samym Bukowianka zajmuje pozycje wicelidera z tą samą ilością punktów co zespół z Ustrzyk Dolnych.

Klasa „B” Krosno I
Remix Niebieszczany traci pozycje lidera po przegranym spotkaniu z Pionierem Średnia Wieś 2:1. Sytuacje wykorzystuje zespół Juventusu Poraż który gromiąc 5:0 drużynę Gabry Łukowe wskakuje na pierwsze miejsce w tabeli. Nelson Polańczyk po ciężkim spotkaniu remisuje z zespołem przyjezdnych Bieszczad Jankowce 2:2. Na początku meczu inicjatywę przejmują piłkarze Bieszczad, którzy pierwsi zdobywają bramkę, a później obijają poprzeczkę Nelsona. Znakomitą paradą popisał się bramkarz gospodarzy Kacper Maszczak, który broni karnego, a następnie dobitkę. Po tej interwencji gospodarze powoli przejmują inicjatywę i wbijają gościom dwie bramki, w efekcie czego pierwsza połowa spotkania kończy się wynikiem 2:1. Początek drugiej odsłony meczu należy do gospodarzy który stwarzają sobie bardzo dobre sytuacje pod bramkowe, jednak zabrakło skuteczności. Za to genialnym strzałem popisał się piłkarz Bieszczad, który po strzale z 30 metrów zdobywa bramkę na 2:2. W dalszej fazie spotkania Nelson wbija piłkę do bramki gości, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, a po ciężkiej batalii oba zespoły kończyły spotkanie w dziesiątkę. Inauguracyjny mecz okazał się przełomowy dla drużyny LKS Olszanica która wygrywa pierwsze spotkanie w sezonie z Orłem Górzanka 1:0 po strzale Piotra Kociuby. Mniej szczęścia mieli piłkarze Zalewu Myczkowce którzy przegrali na wyjeździe z zespołem LKS Czaszyn 2:1, tym samym pozostając na samym dole tabeli z dorobkiem 1 punktu. LKS Tyrawa Wołoska zwycięża z Osławą Zagórz 2:1.