czwartek, 7 lutego 2019

Brąz dla Bruna Łukaszyka

Brąz dla Bruna Łukaszyka<br/>fot. POZN

Bruno Łukaszyk z UKN Laworta Ustrzyki Dolne, po raz kolejny stanął na podium podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Tym razem zawodnik z Ustrzyk Dolnych zdobył III miejsce.

Zawodnik UKN Laworta, swój drugi medal na Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych - Małopolska 2019 zdobył w ostatnim dniu rywalizacji Juniorów A w narciarstwie alpejskim.

OOM to najważniejsza impreza dla młodych sportowców w Polsce, ponieważ zawody są jednocześnie dla juniorów rozgrywkami w ramach Mistrzostw Polski. Tym samym Bruno dla UKN Laworta, województwa podkarpackiego i Ustrzyk Dolnych zdobył 30 pkt do współzawodnictwa sportowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu.

Również pozostali reprezentanci Laworty uczestniczący w olimpiadowych zmaganiach zajęli wysokie lokaty.

Helena Karabanowska w slalomie gigancie zajęła IX miejsce a w slalomie VI. Dawid Babiarz zajął w slalomie IX miejsce  a 16 w supergigancie. Łącznie zawodnicy Laworty zdobyli 46 pkt do współzawodnictwa MSiT.

Od 11  lutego rywalizację w tej dyscyplinie  rozpoczynają juniorzy B.

autor: oprac.paba