niedziela, 17 grudnia 2017

Dwa pudła Andżeliki i Luizy

Zdjęcie ilustracyjne<br/>fot. MKS Halicz Ustrzyki Dolne

Bardzo udanie zainaugurowały sezon 2017/2018 Andżelika Szyszka i Luiza Motyka reprezentujące MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Nasze biegaczki w pierwszych zawodach z cyklu Pucharu Polski PZN dwukrotnie stawały na podium.

Inauguracyjne zawody odbyły się w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej koło Grybowa. Mimo bardzo trudnych warunków pogodowych, dzięki staraniom organizatorów udało się przeprowadzić dwudniowe zawody.

W pierwszym dniu zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w sprincie na dystansie 1 km stylem dowolnym. W finałowym biegu seniorek bardzo dobre drugie miejsce zdobyła Andżelika Szyszka. W tym samym biegu na czwartym miejscu uplasowała się inna reprezentantka MKS Halicz Kamila Kiedrowska.

W kategorii Juniorek A na półfinale rywalizację zakończyła Natalia Kwaśnik. W biegu Juniorek B Luiza Motyka wywalczyła doskonałe drugie miejsce. Zuzanna Konik, odpadając w półfinale, była dziesiąta, Kinga Polityńska została sklasyfikowana na 14 pozycji, a Monika Szałańska na 26 miejscu.

Żadnej z naszych reprezentantek w kategorii Juniorek C  nie udało się awansować do finału. Najbliższa tego osiągnięcia była Renata Prędki. Jej czas pozwolił na zajęcie ósmej pozycji. W półfinałach wystartowała też Paulina Sidor i została sklasyfikowana na 14 miejscu. Inne biegaczki z MKS Halicz w biegu sprinterskim zajęły: Oliwia Buśko 15 m.; Emila Kwaśnik 17 m.; Weronika Czaja 18 m.; Jagoda Chojnacka 21 m.; Joanna Socha 23 m.; Kaja Kłodowska 25 m. W kategorii Junior C na ćwierćfinale zawody zakończyli: Kamil Ozga i Kacper Symula, natomiast Kacper Kusznirski nie przebrnął przez eliminacje.

Drugi dzień zawodów to biegi na 4 km oraz 8 km. Te nietypowe dystanse wynikały z trudności w przygotowaniu tras. W tych trudnych warunkach Andżelika Szyszka zrewanżowała się zwyciężczyni  sprintu Katarzynie Stokfis, wygrywając z nią o ponad 2 sekundy i zdobywając pierwsze miejsce.  Druga z naszych seniorek Kamila Kiedrowska uplasowała się na czwartym miejscu.

W kategorii Juniorek A na ósmym miejscu do mety dobiegła Natalia Kwaśnik. Na trzecim miejscu bieg w kategorii Juniorek B ukończyła Luiza Motyka. Pozostałe zawodniczki z MKS Halicz w tej kategorii wiekowej zajęły: Kinga Polityńska – 6 m.; Konik Zuzanna – 13 m.; Monika Szałamańska 24 m.

Najliczniejsza grupa biegaczek z ustrzyckiego klubu wystartowała w kategorii Juniorek C.  Najwyżej, na dziesiątym miejscu, uplasowała się Renata Prędki. Tuż za nią do mety dotarła Oliwia Buśko.  Pozostałe nasze zawodniczki zajęły: Emila Kwaśnik 14 m.; Paulina Sidor 15 m.; Jagoda Chojnacka 19 m.; Kaja Kłodowska 21 m.

W znacznie skromniejszej obsadzie ustrzycki klub reprezentowali mężczyźni. W kategorii Junior B nasz jedynak Szymon Paszkiewicz ukończył bieg na 15 pozycji.  Najwyższe 23 miejsce w rywalizacji Juniorów C zajął Kamil Ozga, Kacper Symula był 28, a Kacper Kusznirski – 30.