Ustrzyki Dolne
czwartek, 14 maja 2020

Hotel Arłamów znów jest bazą polskich sportowców

Hotel Arłamów znów jest bazą polskich sportowców

Od 11 maja Hotel Arłamów stał się bazą treningową dla Mistrza Polski w piłce nożnej Piasta Gliwice, który rozpoczyna przygotowania do wznowienia rozgrywek PKO BP Ekstraklasa. Piłkarze trenować będą w hotelu do 16 maja.

Na wybór Arłamowa miało wpływ m.in. to, że województwo podkarpackie należy do tych,  w których stwierdzono najmniej przypadków zakażeń, a w samych Bieszczadach jest zaledwie 5 pozytywnych wyników - w powiecie leskim, a w bieszczadzkim, w którym leży Arłamów,  nie zdiagnozowano żadnego.

Zgrupowanie przebiega w całkowitej izolacji i z zachowaniem wszystkich obowiązujących wymogów bezpieczeństwa – hotel jest do wyłącznej dyspozycji klubu sportowego, a wszyscy zawodnicy zostali poddani testom na obecność koronawirusa przed przyjazdem. Na obóz do Arłamowa wyjechało łącznie 28 zawodników, którzy będą tam przebywać do 16 maja.

- Na miejscu mamy wszystkie środki do dezynfekcji. Już po wyjściu z autobusu zmierzono nam temperaturę. Mamy maseczki, rękawiczki, które są obowiązkowe podczas poruszania się po hotelu. Jest bezpieczniej niż w domu. Jest super boisko i otwarte siłownie, więc wszystko możemy robić na otwartej przestrzeni. Mamy tu stworzone bardzo dobre warunki – zapewnia Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

- Bardzo się cieszymy, że Arłamów powoli wraca do gry i to w taki, zgodny z naszym sportowym duchem, sposób - mówi Michał Kozak, prezes Hotelu Arłamów S.A. - Mistrz Polski Piast Gliwice, jako pierwszy ma możliwość testowania naszych nowych standardów bezpieczeństwa. Cały obiekt jest do pełnej dyspozycji drużyny, wszystkie treningi odbywają się na naszej murawie Arłamów Arena. Współpraca z klubem to czysta przyjemność, wszyscy są zaangażowani, otwarci i bardzo profesjonalni – dodaje prezes.

Wśród zawodników, którzy ćwiczą w Arłamowie, znalazł się Wiktor Preuss, który dotychczas występował w zespole rezerw Piasta. Na zgrupowaniu zabraknie natomiast Michała Rakowieckiego.

Lista zawodników na zgrupowanie w Arłamowie:
Bramkarze: Jakub Szmatuła, Patryk Królczyk, Frantisek Plach, Paweł Rabin.

Obrońcy: Mikkel Kirkeskov, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek, Tomasz Mokwa, Tomas Huk, Bartosz Rymaniak, Remigiusz Borkała, Piotr Malarczyk, Uros Korun.

Pomocnicy: Tomasz Jodłowiec, Tom Hateley, Kristopher Vida, Jorge Felix, Tymoteusz Klupś, Patryk Sokołowski, Sebastian Milewski, Martin Konczkowski, Gerard Badia, Tiago Alves, Wiktor Preuss.

Napastnicy: Piotr Parzyszek, Dominik Steczyk, Patryk Tuszyński, Karol Stanek.

W odpowiedzi na epidemię COVID-19, Hotel Arłamów jako jeden z pierwszych obiektów hotelarskich w Polsce opracował i wdrożył nową Politykę Bezpieczeństwa #bezpiecznyArłamów. Jej celem jest ochrona zdrowia i zapewnienie bezpiecznego i spokojnego wypoczynku wszystkim gościom oraz stworzenie równie bezpiecznych warunków pracy dla pracowników. Przygotowana we współpracy z ekspertami i bazująca na aktualnych zaleceniach Ministerstwa Zdrowia oraz rekomendacji WHO, wprowadza najwyższe standardy w kwestii higieny, organizacji i logistyki.

FOT. Hotel Arłamów / piast-gliwice.eu - cała galeria TUTAJ

Hotel Arłamów znów jest bazą polskich sportowców
Hotel Arłamów znów jest bazą polskich sportowców
Hotel Arłamów znów jest bazą polskich sportowców
Hotel Arłamów znów jest bazą polskich sportowców
Hotel Arłamów znów jest bazą polskich sportowców
Hotel Arłamów znów jest bazą polskich sportowców
autor: oprac. paba
źródło: mat. pras. Arłamów / piast-gliwice.eu