Ustrzyki Dolne
środa, 30 września 2020

LOTOS cup 2020: 3 medale dla ZKN Sokół Zagórz!

LOTOS cup 2020: 3 medale dla ZKN Sokół Zagórz!

Zawodnicy z ZKN Sokół Zagórz wzięli udział w zawodach „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”, z których przywieźli trzy medale. Wszystkie wywalczyła Olivia Brenkus, która po raz pierwszy w karierze stanęła na najwyższym stopniu podium.

W czwartek 24 września na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, rozpoczęła się III letnia edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej - „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Tego dnia, w dwóch konkursach skoków o medale walczyło blisko 80 najmłodszych uczestników programu. Rywalizacja odbyła się na obiekcie HS-44 oraz w zawodach w kombinacji norweskiej. Emocji podczas rywalizacji zawodników i zawodniczek nie zabrakło.

W kategorii „Dziewczynka”, pierwsze w karierze złote krążki wywalczyła zawodniczka ZKN Sokół Zagórz Olivia Brenkus, która triumfowała dwukrotnie. W kategorii „Chłopiec” dobrze spisali się pozostali reprezentanci zagórskiego klubu. Franciszek Wojtas był 24 w pierwszym konkursie i 30 w drugim, a Łukasz Hanus 45 i 51.

Tuż po ceremonii wręczenia nagród najlepszym skoczkom i skoczkiniom III letniej edycji LOTOS Cup w Szczyrku, odbył się bieg do kombinacji norweskiej. Tu również na podium stanęła Olivia, tym razem zdobywając srebrny medal. Łukasz Hanus zajął natomiast 30 miejsce, a Franek Wojtas 34 miejsce.

W kolejnych dniach 25 września i 26 września na skoczniach HS 77 i HS 104 rywalizowali starsi zawodnicy. W tych konkurencjach skoczkowie z Zagórza również zaprezentowali się bardzo dobrze. W pierwszym dniu zawodów Filip Krawczyk w kategorii „Młodzik” na skoczni HS 77 zajął 35 miejsce, a w drugim 31. Natomiast na najwyższym obiekcie HS 104 reprezentujący barwy Sokoła Zagórz Dawid Kaszuba i Dawid Groszek w kategorii „Senior” zajmowali miejsca od 9 do 10 w obu konkursach.

To był kolejny tak udany występ skoczków narciarskich z Zagórza na oficjalnych zawodach Polskiego Związku Narciarskiego. Dla przypomnienia należy dodać, że jest to ostatni działający klub skoków narciarskich na Podkarpaciu. Zawodników na co dzień trenuje Michał Milczanowski – były skoczek, treningi odbywają się 3 razy w tygodniu na skoczniach przy ul. Leśnej w Zagórzu. Trener oraz zawodnicy starają się wspierać działalność klubu, założyli w tym celu zbiórkę na zakup potrzebnego busa klubowego, adres zrzutki to: https://zrzutka.pl/j26b9

fot. Anna Karczewska / PZN (źródło: www.skokipolska.pl) - Olivia Brenkus z trenerem Michałem Milczanowskim

autor: JW/paba