Ustrzyki Dolne
niedziela, 7 czerwca 2020

MB Boxing Night 7: Na krawędzi - już 20 czerwca w Arłamowie

MB Boxing Night 7: Na krawędzi - już 20 czerwca w Arłamowie<br/>fot. pixabay
fot. pixabay

20 czerwca w Hotelu Arłamów odbędzie się gala MB Boxing Night 7. Mateusz Borek ogłosił część karty walk wydarzenia. W ringu zaprezentują się między innymi podkarpacki pięściarz Łukasz Różański oraz Kamil Łukaszczyk i Robert Parzęczewski. Galę będzie transmitować TVP Sport oraz TVPSPORT.PL.

Siódmą galę MB Promotions planowano na 4 kwietnia w Warszawie, ale z powodu epidemii trzeba było ją odwołać. Parzęczewski miał się tam zmierzyć z Ryanem Fordem, a Łaszczyk z Diego Alberto Ruizem, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, sprowadzenie do Polski pięściarzy z zagranicy jest niemożliwe. Gala MB Boxing Night będzie nosiła nazwę „Na krawędzi”, a promotor Mateusz Borek postanowił zorganizować ją w hotelu Arłamów w gminie Ustrzyki Dolne.

Jak informuje Przegląd Sportowy,  w pojedynku wieczoru wystąpi Robert Parzęczewski (waga superśrednia – 76,2 kg) – na razie nie znamy jego przeciwnika. Wcześniej dojdzie do rewanżu za starcie z 2016 roku, w którym Kamil Łaszczyk (piórkowa – 57,2 kg) zmierzy się z Piotrem Gudelem. Cztery lata temu górą był ten pierwszy, wygrywając na punkty.

Na ringu zobaczymy również Sebastiana Ślusarczyka (półciężka – 79,4 kg) i Łukasza Wierzbickiego (półśrednia – 66,7 kg) – również nie wiemy z kim zawodnicy będą się pojedynkować. Poinformowano natomiast, że dojdzie do potyczki Bartosza Głowackiego z Tomaszem Nowickim, którzy ostatnio rywalizowali odpowiednio w wagach junior średniej (69,9 kg) i średniej (72,6 kg).

Sporą uwagę budzi walka Łukasza Różańskiego. Pochodzący z Podkarpacia (z Czarnej Sędziszowskiej) pięściarz wagi ciężkiej nie wchodził na ring od blisko jedenastu miesięcy, po niespodziewanym zwycięstwie z Izu Ugonohem. Na ring w Arłamowie wróci zatem po sporej przerwie. Nazwisko jego rywala pozostaje ostatnią zagadką w karcie walk.

Na początku czerwca TVP Sport podała, że stacja podpisała trzyletni kontrakt z MB Promotions i Tymex Boxing Promotions, opiewający na co najmniej 18 gal. - Chcemy zbudować polski boks zawodowy. Chcemy, aby Telewizja Polska brała udział w tej odbudowie i – po amerykańsku – chcemy trochę inaczej działać, cytując klasyka: „naszym chłopakom brakuje trochę luzu”. Mam nadzieję, że z Mateuszem i Mariuszem tego luzu nie będzie brakować – zapowiedział Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Transmisja gali MB Boxing Night 7: Na krawędzi w TVP Sport, TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport.

autor: oprac. paba
źródło: TVP Sport, Przegląd Sportowy