czwartek, 19 października 2023

Medale dla ustrzyckich lekkoatletów

Podczas Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego w Lekkoatletyce, w ramach Igrzysk Dzieci, uczniowie naszej gminy zdobyli pierwsze w tym roku szkolnym medale. Trafiły one do uczniów ustrzyckiego SMS oraz SP nr 1.

Mistrzostw Województwa Szkolnego Związku Sportowego w Lekkoatletyce zostały rozegrane na stadionie MOSiR w Stalowej Woli. Na zakończenie cyklu zawodów lekkoatletycznych przeprowadzony został III Festiwal Sztafet. Zawody zgromadziły aż 229 drużyn z całego województwa, to o 38 więcej niż w ubiegłym roku.

W biegu na 600 m miejsce zajęła Róża Sowa, która reprezentowała Szkołę Podstawową nr 1 w Ustrzykach Dolnych. Na drugiej pozycji znalazła się Klara Wachta. Warto również wspomnieć o 6 miejscu zdobytym przez Lenę Pereśluchę - obie dziewczyny reprezentowały Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Ustrzykach Dolnych.

Dodatkowo, nasze lekkoatletki z SMS Ustrzyki Dolne w sztafecie olimpijskiej zajęły IV miejsce, a chłopcy III.

W ramach Igrzysk Dzieci w biegu na 4x100m dziewcząt - biegaczki z SMS Ustrzyki Dolne zajęły III miejsce, w sztafecie szwedzkiej II miejsce.

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej puchary, dyplomy i medale otrzymali:

4x100m dziewcząt: SP Trzebownisko, SP Zaczernie, SP nr 5 Dębica, SP nr 4 Sanok, SP nr 15 Przemyśl, SP Borowa.

4x100m chłopców: SP nr 1 Pruchnik, SP Chwałowice, SP Sokołów Młp., SP Wola Zarczycka, SP nr 1 Dynów, SP Cmolas.

sztafety olimpijskie dziewcząt: SP nr 1 Pruchnik, SP nr 3 Stalowa Wola, SP nr 1 Humniska, SMS Ustrzyki Dolne, SP nr 7 Stalowa Wola, SP nr 1 Zagórz.

sztafety olimpijskie chłopców: SP Narol, SP nr 1 Trzeboś, SMS Ustrzyki Dolne, SP Krzeszów, SP nr 6 Przemyśl, SP nr 12 Stalowa Wola.

IGRZYSKA DZIECI
4x100m dziewcząt: SP Stara Wieś, SP Zaczernie, SMS Ustrzyki Dolne, SP Nr 11 Dębica, SP Nr 3 Stalowa Wola, SP nr 12 Stalowa Wola.

4x100m chłopców: SP Niedźwiada Dolna, SP nr 4 Sanok, SP Zaczernie, SP Trzebownisko, SP nr 1 Pruchnik, SP nr 1 Dynów.

sztafety szwedzkie dziewcząt: SP nr 7 Stalowa Wola, SMS Ustrzyki Dolne, SP nr 6 Przemyśl, SP Krzeszów, SP nr 1 Nisko, SP nr 14 Krosno.

sztafety szwedzkie chłopców: SP nr 6 Przemyśl, SP Góra Motyczna, SP nr 1 Żołynia, SP nr 1 Nisko, SP nr 14 Przemyśl, SP nr 14 Krosno.

autor: oprac. paba
źródło: PWSZS rzeszów