czwartek, 18 maja 2017

Patriotycznie i sportowo

Na najwyższym stopniu podium Małgorzata Oleksyk, na trzecim miejscu Bożena Kończewska.

W mocnej międzynarodowej obsadzie odbył się XIX Bieg Konstytucji 3 maja w Krośnie. Na 7 kilometrowej trasie biegnącej ulicami miasta z metą na stadionie MOSiRU wystartowało kilkuset biegaczy i biegaczek. Wśród nich byli również reprezentanci Ustrzyk Dolnych. W ramach zawodów rywalizowali również na 5 km pasjonaci nordic walking.

Rywalizację w kategorii open zdominowali reprezentanci Kenii zdobywając dwa pierwsze miejsca. Bardzo dobrze pobiegł reprezentant MKS Halicz Ignacy Domiszewski uzyskując siódmy czas i będąc czwartym na mecie Polakiem. Równie dobrze spisała się mama Ignacego, Maria Domiszewska, która zajmując 59 miejsce, została sklasyfikowana na czwartej pozycji wśród kobiet oraz wygrała rywalizację pań w kategorii wiekowej 50-59 lat. Kolejny raz w pokonanym polu pozostawiła czołową biegaczkę Podkarpacia Izabelę Zatorską.

Pozostali reprezentanci Ustrzyk  uzyskali następujące wyniki: Bartłomiej Kuś - 16 w kat. (30-39); Krzysztof Błyskal –28 w kat. (30-39); Piotr Kaszany – 20 w kat. (40-49); Wojciech Domiszewski – 10 w kat. (50-59); Grzegorz Oleksyk – 13 w kat. (50-59); Anna Ciślik Kaszany – 5 w kat. (30-39).

Z dużymi sukcesami wracają z zawodów w Krośnie reprezentanci Bieszczadzkiego Klubu Nordic Walking oraz UKS Krzemień. Wśród 66 zawodników biorących udział w rywalizacji na 5 km najwyżej, na piątym miejscu sklasyfikowany został Jacek Konik, co dało mu drugie miejsce w kategorii 40-49. Klasyfikację kobiet wygrała inna reprezentantka Ustrzyk Małgorzata Oleksyk, zwyciężając również w swojej kategorii wiekowej. Osiemnaste miejsce w „generalce” pozwoliło Jackowi Konikowi wygrać rywalizację w kategorii 30-39.

Rewelacją zawodów był najmłodszy uczestnik 9-letni Karol Kaszany. Udało mu się pokonać kilkunastu zawodników i to takich, którzy spokojnie mogliby być jego rodzicami. Karol zwyciężył dodatkowo w rywalizacji zawodników do 19 roku życia. W tej samej kategorii wśród kobiet zwyciężyła Zuzanna Konik.
Inni zawodnicy z Ustrzyk Dolnych osiągnęli następujące rezultaty: Bożena Kończewska – 3 w kat. (50-59); Aleksandra Konik – 4 w kat. (40-49); Ewa Lachowska – 5 w kat. (50-59); Katarzyna Konik – 4 w kat. (30-39); Agnieszka Kuś –7 w kat. (30-39); Krystyna Michalik – 2 w kat. (+60); Agata Sobczyńska– 3 w kat. (>19); Jolanta Chwostyk – 4 w kat. (>19); Zuzanna Selwa – 5 w kat. (>19); Julia Żulińska – 6 w kat. (>19); Mikołaj Konik – 3 w kat. (>19).

Imprezą towarzyszącą „dorosłemu” Biegowi Konstytucji były zawody dla dzieci i młodzieży na stadionie krośnieńskiego MOSiR-u. Karol Kaszany na 200 m zameldował się na mecie w pierwszej szóstce. Sławek Błyskal zajął 10 miejsce, a dziewczynki z klas 3-4 Wioletka Mańko 8 i Izabela Matiasik 11.

Dystans 400 m dziewcząt z klas 5-6 zdominowały zawodniczki MKS Halicz. Pierwsze miejsce dla Alicji Matiasik, drugie zajęła Gabriela Jagielska, piąte Kinga Matyja. Bardzo dobrze spisali się w tej samej kategorii Kamil Zabłocki, zajmując 3 miejsce, a Paweł Kuc uplasował się tuż za podium. W biegu na 600 m piąte miejsce zajęła Urszula Filip, ósma była Karolina Matiasik. Sukcesy odniosło też rodzeństwo Kusiów - 3 letnia Emilia zajęła drugie miejsce, a 5- letni brat Mateusz - piąte.