Piłka nożna. 3 maja na boiskach.

Brzozovia Brzozów - Szarotka

3 maja, ponownie doszło do rozegrania kolejek piłkarskich drużyn, biorących udział w rozgrywkach, organizowanych przez OZPN Krosno.

Klasa „Okręgowa" Krosno
Drużyna Szarotki Uherce przegrała u siebie z zespołem Markiewicza Krosno 3:0, tym samym zespół z Uherzec nadal pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli. Jednak mimo to sytuacja dla Szarotki pozostaje bez zmian. Pozostałe drużyny zajmujące miejsca bezpośrednio nad Uhercami (LKS Długie, Zamczysko Mrukowa oraz Grabowianka Grabówka) również zaliczają porażki w 3-Majowej kolejce. LKS Długie zalicza porażkę 5:0 z zespołem z Korczyny. Zamczysko zostaje rozgromione u siebie 7:1 przez zespół z Targowisk, a Grabowianka przegrywa na wyjeździe 2:1 z Iwonką Iwonicz. Tak więc przewaga punktowa do wyjścia ze strefy spadkowej dla Uherzec pozostaje bez zmian. Do zespołu LKS Długie brakuje Szarotce jednego punktu. Do drużyny z Mrukowa dwa, a do miejsca zapewniającego utrzymanie, które obecnie zajmuje drużyna Grabowianki sześć. W następnej kolejce Szarotkę czeka bardzo ciężkie wyzwanie, drużyna z Uherzec zagra na wyjeździe z Partyzantem Targowiska.

Klasa "A" Krosno I
W 3-majowej kolejce Bieszczady Ustrzyki Dolne przegrywają na wyjeździe z liderem z Rymanowa 3:1, a LKS Tarnawa po zaciętym meczu u siebie przegrywa z Wisłokiem Sieniawa 3:2. Zwycięstwo lidera z Rymanowa oraz wygrana wicelidera z Iskrzyni, oddalają szanse awansu obu bieszczadzkich zespołów. Obecnie zespołowi z Ustrzyk Dolnych brakuje sześciu, a drużynie z Tarnawy siedmiu punktów do strefy dającej awans.

Lotniarz Bezmiechowa w Lesku pokonuje tamtejszą Sanovie 2:0, a Jawornik Czarna wygrywa z Bukowianką 1:0 tym samym pnąc się w górę na dziesiąte miejsce w tabeli.

Klasa "B" Krosno I
Na meczu Brzozovii Brzozów z Szarotką Nowosielce nie zabrakło emocji. Brzozovia zajmująca pozycje wicelidera chciała zatrzymać rozpędzoną machinę lidera, który w tym sezonie nie przegrał ani jednego spotkania. Jak przystało na mecz na szczycie, od samego początku obie drużyny narzuciły mocne tempo. Brzozovia wyszła na prowadzenie już w 5 minucie spotkania, a kilka minut później, Nowosielce odpowiadają i mamy wynik 1:1. Mija niecały kwadrans i Brzozovia ponownie obejmuje prowadzenie. W drugiej połowie drużyna Szarotki wychodzi na boisko jeszcze bardziej zdeterminowana aby podtrzymać passę meczów bez porażek, Nowosielce coraz śmielej atakują bramkę gospodarzy w efekcie czego w ostatnich 20 minutach meczu Szarotka wbija dwie bramki i mecz ostatecznie kończy się wynikiem 3:2. Tym samym Brzozovia traci pozycje wicelidera, a Szarotka nadal pozostaje niepokonana.
Nelson Polańczyk natomiast remisuje na wyjeździe z LKS Płowce/Stróże Małe 1:1. Drzewiarz Rzepedź także dzieli się punktami z LKS Odrzechowa, końcowy wynik spotkania to 2:2
Z pewnością w klasie "B" emocji nie zabraknie do samego końca, ścisk na szczycie tabeli gdzie poza Szarotką żadna drużyna nie może czuć się bezpiecznie robi swoje. Trzy drużyny z czterech w strefie awansu mają równo po 29 punktów a drużyny poniżej mają do nich tylko od jednego do kilku punktów straty. W ciągu jednego/dwóch meczów wszystko może wyglądać zupełnie inaczej, a biorąc pod uwagę że w tym sezonie z "B" klasy awansują 4 zespoły, to praktycznie każda drużyna, oprócz tych na samym końcu tabeli (chociaż teoretycznie wszystko jest możliwe) ma szansę wywalczyć awans do "A" klasy.