poniedziałek, 18 września 2017

Podsumowanie ostatniej kolejki piłkarskiej

Zalew Myczkowce-LKS Tyrawa Wołoska<br/>fot. FB/LKS Tyrawa Wołoska

LKS Tarnawa przerywa zwycięską passę Startu Rymanów. Bieszczady Ustrzyki Dolne na pozycji lidera. Sanovia ucieka z dołu tabeli.

Liga Okręgowa
Zespół z Tarnawy czekało ciężkie spotkanie z niepokonaną w tym sezonie drużyną z Rymanowa. Drużyna Startu wygrywając wszystkie dotychczasowe sześć spotkań pewnie uplasowała się na pozycji lidera z dorobkiem osiemnastu punktów. Pierwszą konkretną okazję do zdobycia bramki mieli goście z Rymanowa po odgwizdaniu przez sędziego rzutu karnego. Jednak piłkarz Startu, Maciej Zięba wykonując jedenastkę trafia w słupek. W tej samej połowie po rzucie z autu przez zespół z Tarnawy w kierunku bramki gości, zawodnik z Rymanowa w wyniku zamieszania w polu karnym wbija główką piłkę do własnej bramki i mamy 1:0 dla LKSu. Na początku drugiej połowy spotkania w 49 minucie meczu Tarnawa podbija wynik na 2:0 za sprawą Macieja Furdaka. Wynik do końca spotkania nie ulega już zmianie, i faktem staje się pierwsza porażka Startu w tym sezonie.

Klasa „A” Krosno I
Sanovia Lesko w minionej kolejce zmierzyła się z drużyną beniaminka LKS Górki. Drużyna z Górek w tym sezonie nie wygrała ani jednego spotkania i konsekwentnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem jednego punktu. Jednak mimo to, mecz Sanovii z LKS nie należał do najłatwiejszych. Pierwszą bramkę w 30 minucie spotkania, zdobył zespół beniaminka po strzale z rzutu wolnego. Do końca pierwszej oraz przez większą część drugiej połowy wynik nie ulega zmianie. Jednak już w 75 minucie meczu, po zagraniu ręką w polu karnym przez zawodnika z Górek sędzia dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia Mateusz Szałankiewicz. Pod koniec spotkania w 91 minucie meczu kolejną bramkę dla Leskiej drużyny zdobywa Radosław Fedor. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Sanovii, i tym samym zespół z Leska ucieka z dołu tabeli na dziesiątą lokatę.
Podobnym scenariuszem przebiegał mecz w Ustrzykach Dolnych, gdzie Bieszczady podejmowały drużynę przyjezdnych z Pakoszówki. O ile pierwsza połowa przebiegła bezbramkowo, o tyle w drugiej połowie Victoria wychodzi na prowadzenie po samobójczej bramce obrony Bieszczad. Bieszczady po stracie bramki narzuciły szybsze tempo, w efekcie czego po jednym z ataków na bramkę Victorii, sędzia dyktuje jedenastkę dla biało - zielonych. Zespół z Ustrzyk nie marnuje szansy i tym samym doprowadza do wyrównania. Pod koniec spotkania Bieszczadom udaje się po raz drugi skierować piłkę do bramki Pakoszówki. Tym samym trzy punkty zostały w Ustrzykach Dolnych, a zespół Bieszczad wspina się na zaszczytną pozycję lidera.
Szarotkę Uherce czekał kolejny mecz derbowy, tym razem zespół z Uherzec zmierzył się z ekipą Jawornika Czarna. Zespół Jawornika na prowadzenie wyszedł na początku spotkania po strzale Jurij Sereda. W 20 minucie spotkania z trybun na boisko wchodzi Łukasz Dobrowolski, który na mecz udał się prywatnie jako kibic z powodu zapalenia płuc. Jednak przy niekorzystnym wyniku i po rozmowach z trenerem decyduje się wspomóc drużynę. Po dziesięciu minutach Dobrowolski podaje do Jarosława Zaniewicza który kieruje piłkę do bramki doprowadzając do wyrównania. Do końca spotkania wynik już nie ulega zmianie i derby kończą się remisem 1:1.
Lotniarz Bezmiechowa w minionej kolejce zmierzył się na wyjeździe z zespołem LKS Długie. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w trzeciej minucie meczu. Lotniarzowi udało się jednak strzelić wyrównującą bramkę w 77 minucie meczu, za sprawą Piotra Czenczka.

Klasa „B” Krosno
LKS Czaszyn rozgromił drużynę Olszanicy 7:2, z czego sześć bramek dla Czaszyna padło w czasie niespełna 15 minut. Tym samym zespół z Czaszyna wciąż pozostaje niepokonany, a drużyna z Olszanicy nadal zajmuje ostatnią lokatę w tabeli z brakiem punktów na koncie.
W podobnej sytuacji jest zespół Zalewu Myczkowce, który również jak dotąd nie zdobył ani jednego punktu, a w ostatniej kolejce przegrał z drużyną Tyrawy Wołoskiej 4:2. Bramki dla Tyrawy zdobyli: Dawid Mazur x2, Marcin Mielnikiewicz i Łukasz Maliczyszyn
Remix Niebieszczany wygrywa 2:1 z Osławą Zagórz po bramkach: Michała Sokoła i Piotra Czubka. A z powodu porażki drużyny Bieszczad Jankowce z Orłem Górzanka 4:3 zespół Remixu umacnia się na pozycji wicelidera.
Mecz pomiędzy Nelsonem Polańczyk a Juventusem Poraż zakonczył się wynikiem 2:1 dla gospodarzy. Bramki dla Nelsona zdobyli: Rafał Dziekan i Krzysztof Tracz.
Pionier Średnia Wieś zwycięża 4:2 w spotkaniu z drużyną Gabry Łukowe.