wtorek, 10 kwietnia 2018

Półmaraton z ustrzyckimi akcentami

Półmaraton z ustrzyckimi akcentami<br/>fot. Wojciech Domiszewski

Podczas 11. PKO Półmaratonu Rzeszowskiego, który odbył się w niedzielę, 8 kwietnia, został pobity rekord frekwencji. Przy słonecznej pogodzie i temperaturze plus 26 stopni Celsjusza, które sprzyjały bardziej kibicom niż zawodnikom, pobiegło ponad 1700 osób.

Wśród zawodników nie zabrakło ustrzyckich biegaczy, w tym z miejscowego MKS Halicz. I tak Maria Domiszewska z tego klubu, zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej z czasem 1:33:17 (9. kobieta open). Z kolei Ignacy, syn pani Marii, pobiegł w zwycięskiej 4. PKO Rzeszowskiej Sztafecie Półmaratońskiej w Gukla Bratkowice Korzeniowski.Pl., w składzie: Mateusz Banaś, Patryk Marszałek i Paweł Smędowski (kolejność startu w sztafecie). Ich łączny czas wyniósł 1:09:34.

W półmaratonie pobiegli także: Krzysztof Błyskal (1:53:51) i Tomasz Dopart (1:49:22). Obaj z MKS „Halicz” w Ustrzykach Dolnych.

W 11. PKO Półmaratonie Rzeszowskim pierwsze miejsce zajął Benard Muinde Matheka z Kenii (1:06:29), a wśród kobiet Zita Kácser z Węgier (1:15:53).