Ustrzyki Dolne
poniedziałek, 15 lipca 2019

Ropienka. „Siłownia pod chmurką”

Ropienka. „Siłownia pod chmurką”

Działający przy Szkole Podstawowej w Ropience Uczniowski Klub Sportowy „Nafciarz” doposażył plenerową siłownię. - Siłownia ma zachęcić ich do czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu i być alternatywą dla komputerów i telewizji – informuje Barbara Mołodyńska, prezes UKS „Nafciarz”.

Celem zadania „Doposażamy siłownię pod chmurką”, realizowanego przez UKS Nafciarz, był zakup dwóch urządzeń, do tworzonej na przyszkolnym placu w Ropience, plenerowej siłowni. W ubiegłym roku, również w ramach inicjatywy lokalnej, zamontowano jedno urządzenie.

- Obecnie, dzięki staraniom działaczy klubu, w trakcie realizacji jest montaż kolejnego, szóstego urządzenia. Tworzona siłownia plenerowa ma służyć mieszkańcom Ropienki i nie tylko im, ma zachęcić ich do czynnego wypoczynku na świeżym powietrzu i być alternatywą dla komputerów i telewizji – informuje Barbara Mołodyńska, prezes UKS „Nafciarz”. -  Chcemy, aby przyszkolny teren stał się miejscem aktywnego wypoczynku dla całych rodzin.

W sąsiedztwie siłowni znajduje się plac zabaw, z którego korzystają najmłodsi. Rodzice mogą sprawować opiekę nad dziećmi i równocześnie dbać o swoją sprawność fizyczną. - Ponadto dzieci, widząc swoich ćwiczących rodziców, uznają to za normę, a nabyte nawyki zaowocują w przyszłości – dodaje prezes UKS i bardzo dziękuje za dofinansowanie działania.

Działacze klubu obiecują, że będą czynić dalsze starania o dofinansowanie kolejnych urządzeń i modernizację placu, ponieważ dobrze wyposażona strefa rekreacji przyciągnie i pozytywnie wpłynie na aktywność społeczności lokalnej.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach inicjatywy lokalnej, dofinansowanej przez Gminę Ustrzyki Dolne. Wartość projektu wyniosła 10960,00 zł.

fot. UKS Nafciarz

 

Ropienka. „Siłownia pod chmurką”
Ropienka. „Siłownia pod chmurką”
autor: oprac. paba


powiązane artykuły: